RIA: domeenikelmid sihivad jätkuvalt Eesti ettevõtteid

Copy
RIA: domeenikelmid sihivad jätkuvalt Eesti ettevõtteid
RIA: domeenikelmid sihivad jätkuvalt Eesti ettevõtteid Foto: Dominic Lipinski/PA Wire/PA Images/Scanpix Baltics

DNS Estonia nime all esinevad arvatavad kelmid saadavad jätkuvalt Eesti ettevõtetele e-kirju ning pakuvad kalli hinnaga domeene. Mõnel juhul pakutakse müügiks veebiaadresse, mis on juba registreeritud.

RIA CERT-EE osakonna juht Tõnu Tammer ütles, et täna on RIA-le võimalikest petturitest teada andnud hulk ettevõtteid ja ka eraisikuid. «Kirja sisu on täpselt sama, mis möödunud nädalal. Muutunud on vaid aadress, mille alt suheldakse: kui eelmisel nädalal kirjutati dnsestonia.com nimel, siis nüüd saadeti kirju dnsestonia.org alt,» sõnas Tammer. 

Domeenikelmid sihivad jätkuvalt Eesti ettevõtteid.
Domeenikelmid sihivad jätkuvalt Eesti ettevõtteid. Foto: ria

Ettevõte saab DNS Estonia nimelt kirja, kus hoiatatakse, et keegi üritab nende ettevõttele sarnase nimega veebilehte registreerida. «Soovitan selle kirja kustutada ning kui on soov uus domeen registreerida, siis selleks on olemas usaldusväärsed teenusepakkujad, kes pakuvad domeene soodsamalt kui DNS Estonia,» ütles Tammer.

Kuna Eestis ei ole DNS Estonia nimelist ettevõtet või selle nimega seotud ettevõtet, siis suure tõenäosusega on tegu pettusega. «Oleme proovinud DNS Estonia taha peituvate isikutega suhelda, kuid me pole vastuseid saanud. Sestap võib järeldada, et nende eesmärk pole pakkuda head ja usaldusväärset teenust,» lisas Tammer.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles