R, 9.12.2022

SEB äpiga saab ka nüüd poes maksta

Aivar Pau
, ajakirjanik
SEB äpiga saab ka nüüd poes maksta
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Viipemakse
Viipemakse Foto: Kuvatõmmis

SEB tegi oma Androidi mobiilidele mõeldud äpis uuenduse, mille tulemusel saavad nüüd ka selle panga kliendid teha poes makseid makseterminali mobiiliga puudutades.

Tasuda saab mobiiliga kuni 150-eurose ostu eest nii Eestis kui välisriikides ning telefonis peab olema aktiveeritud NFC-funktsionaalsus. Pangakaardi kasutamiseks mobiiltelefoni  peab selle SEB mobiiliäpis aktiveerima. Uuendust saab rakendada kõikidele Mastercardi kaartidele, ka nendele, millel puudub viipemakse funktsiooni, teatas SEB.

Kuni 25-eurose ostu tegemiseks ei ole vaja tehingut mobiilse PIN-koodiga kinnitada. Siiski küsib mobiilirakendus aeg-ajalt kasutaja identiteedi tõestamist, et tagada maksimaalne turvalisus.

Kui tehing on summas 25 kuni 150 eurot, tuleb see alati PIN-koodi või biomeetrilise autentimisvõimalusega kinnitada. Üle 150-euroseid oste mobiilse viipemaksega teha ei saa - selliste tehingute jaoks tuleb kasutada tavalist plastikkaarti.

Viipemaksed mobiiliga on loonud oma klientidele ka Swedbank. Kõikide pankade kaarte saab viipemakseteks kasutada Telia tasku äpi abil.

Märksõnad
Tagasi üles