R, 29.09.2023

«Täielik hävitustöö!» Eesti e-sportlane ropz on kahe võidu kaugusel veerand miljonist eurost

Postimees Sport
Facebook
Comments
Robin "ropz" Kool.
Robin "ropz" Kool. Foto: HLTV.org

Eesti e-sportlane Robin «ropz» Kool on arvutimängu Counter Strike: Global Offensive suurturniiril Taanis jõudnud välja poolfinaali.

Odenses toimuval ESL Pro liiga hooaja finaalüritusel, mille auhinnafondiks on 600 000 eurot. Kohal on pea kõik maailma tippu kuuluvad meeskonnad ja nii võtab sellest osa ka eestlase meeskond Mousesports. Siiani on Mousesport näitamas suurepärast minekut.

Mousesportsi ainus kaotus sel turniiril pärineb algusfaasist kui 1:2 jäädi alla maailma edetabeli kolmandale meeskonnale Liquidile. Seejärel alistati aga Renegates 2:1 ja ATK 2:0 ning pääseti veerandfinaali.

Veerandfinaalis tuli vastu maailma teine võistkond Evil Geniuses. Kahe võiduni mängitavas seerias võitis Mousesports avamängu «Trainil» 16:6, kuid teine mäng «Infernos» osutus võrdseks ning lisaaja tulemusel sai eestlase meeskond 17:19 kaotuse.

Kolmandas ehk otsustavas mängus kohtuti «Nuke'is», kus nii ropz kui ka eestlase meeskond mingit lootust Evil Geniuses'ile ei jätnud. Mäng võideti 16:0 ehk vastastele ei loovutatud ühtegi raundi. Sellist asja maailma tipptasemel praktiliselt ette ei tulegi, mis teeb võimsa saavutuse veelgi erilisemaks. 

Nii pääses Mousesports 2:1 üldvõiduga edasi poolfinaali, kus kohtutakse maailma esinumbri Astralisega. Turniiri võitjameeskond teenib 250 000 eurot, teine koht 80 000 eurot ning finaalist välja jäänud meeskonnad panevad tasku 40 000 eurot.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles