Samsung esitles äsja kaht uut mobiili

FOTO: Aivar Pau

Maailma suurima turuosaga mobiilitootja Samsung esitles täna korraga lausa kaht uut mobiiltelefoni – täpsemalt odavversioone oma viimastest lipulaevadest.

Seadmed kannavad nime Galaxy Note10 Lite ja S10 Lite, neist esimene on varustatud ka puutepliiatsi ja klassikalise kõrvaklapisisendiga. Mõlemal on põhiversioonidega võrreldes tublisti uuendatud kaamera ning madalam hind, mis tähendab lühidalt kokku võttes: odavama hinna eest sama head kaamerad. Seda kinnitab ka Samsung ise.

FOTO: S10 Lite kaamerakomplekt

«Galaxy Lite seeria telefonide eesmärk on tuua Samsungi tipptelefonide kaamerakvaliteet taskukohasema hinnaga seadmetele ja pakkuda ka funktsioone, mis on siiani olnud saadaval vaid Note10 ja S10 lipulaevtelefonidel,» sõnas Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.

Galaxy S10 Lite tagaküljel on kolm kaamerat – 5MP makroobjektiiv, 48MP Super Steady OIS stabilisaatoriga lainurkkaamera ja 12MP ülilainurk. 

Saime kaamerat ka proovida ja Postimehe uus hoone näeb selle pilgu läbi välja selline:

Postimehe uus maja - testfoto

FOTO: Aivar Pau

Galaxy Note10 Lite telefoni tagaküljel on samuti kolm kaamerat – 12MP ülilainurk, 12MP lainurk ja 12MP telefoto.  Note 10 Lite tegi õues sellise juhusliku klõpsu:

FOTO: Aivar Pau

Mõlema telefoni ülilainurkkaamera pakub 123-kraadist vaadet, mis on sama nagu inimese silmal. Ning selfie-kaamera on mõlemal 32-megapiksline ja akud on korralikud 4500 mAh mahutavusega. 

Mõlemal mudelil on ka 6,7-tolline Full HD+ resolutsiooniga Super AMOLED ekraan. Alustarkvaraks on seadmetele uusim Android 10, muutmälu sõltuvalt hinnast kas 6 või 8 GB ning põhimälu 128 GB. 

Galaxy Note10 Lite on sarnaselt Samsungi äriklassile suunatud tipptelefoniga varustatud seadme sees oleva puutepliiatsiga. Nii nagu 2019. aasta augustis tutvustatud Note10 telefonil, on ka Lite mudeli pliiatsil Bluetooth Low-Energy (BLE) tugi, mis lubab telefoni kaugelt kontrollida, näiteks pilte teha või esitlusel slaide vahetada. Samuti toimivad pliiatsiga Air Command funktsioonid, näiteks pliiatsit liigutades saab Spotifys laule vahetada. Pliiats teeb selle mobiili võrreldes S10 Lite'iga ka 10 grammi raskemaks. 

Note 10 Lite on nii klassikalise kõrvaklapisisendi kui ka puutepliiatsiga.

FOTO: Aivar Pau

Galaxy S10 Lite telefon tuleb müügile kolmes värvis – valge, must ja sinine ning Galaxy Note10 Lite värvivalikus on hõbedane, must ja punane.

Mõlemad telefonid jõuavad müügile jaanuari lõpus ning mitteametliku eelinfo kohaselt peaks nende hind jääma 600-700 euro vahele. 

Tagasi üles