CityBeel on Eestis juba 60 000 kasutajat

CityBee rendiautoteenuse esitlus 25. oktoobril.

FOTO: Mihkel Maripuu

Alles möödunud aasta aprillis Eestis tegutsemist alustanud Leedu sõidukijagamise teenus CityBee on kogunud siin juba üle 60 000 kasutaja, kes tegid üheksa kuu jooksul üle 126 000 sõidu.

Kokku läbiti teenuse abil pea 896 000 kilomeetrit. Teenuse regulaarseid ehk iganädalasi kasutajaid on üle 11 000 inimese, kellest enamiku moodustavad sõiduautode kasutajad.

CityBee Eesti juht Britta-Liisa Ait rõhutas, et Eestis tegevuse alustamine ületas ettevõtte kõiki ootusi.

Britta-Liisa Ait nentis, et nii sõiduautosid kui ka kaubikuid kasutavad kõige rohkem meesterahvad vanuses 30–35 eluaastat.

«Kõige üllatuslikum on Eestis just 40–55-aastaste suur osakaal, mis eristub selgelt ka teistest Balti riikidest, kus teenust kasutavad valdavalt siiski nooremad kasutajad,» lisas Ait. 

Kaubikute puhul tõusevad samuti esile 40–55-aastased kasutajad, kes moodustavad kõikidest kasutajatest suisa veerandi.

Kasutajate statistikast eristusid selgelt elektrilised tõukerattad, mis olid Tallinna linnatänavatel saadaval kuni oktoobrini. Kõige rohkem kasutasid tõukerattaid meesterahvad vanuses 25–30 (26,3%) ning 30–35 eluaastat (24,9%). Märkimisväärselt vähem kasutasid tõukerattaid üle 40-aastased.

Möödunud aasta üheksa kuu jooksul tehti CityBeega ühtekokku üle 126 000 sõidu, läbides 896 000 kilomeetrit. «Kõige suurema osakaalu moodustasid neist sõitudest elektrilised tõukerattad üle 81 000 sõiduga, kuid jõudsalt kasvas ka kolm kuud tagasi turule jõudnud sõiduautode osakaal. Kahe kuu jooksul tehti sõiduautodega ligi 40 000 sõitu,» selgitas Ait.

CityBee Eesti juht tõi välja, et keskmiselt renditakse sõiduauto 72 minutiks, mille jooksul läbitakse umbes 11 kilomeetrit. Kaubikuid see-eest renditakse keskmiselt neljaks tunniks, mille jooksul läbitakse 42 kilomeetrit.

«Statistikast võime selgelt järeldada, et sõiduautosid renditakse igapäevaste tegevuste tarbeks, näiteks tööle, poodi või külla sõitmiseks. Kaubikuid aga pikemateks vedudeks,» lausus Ait. Ta lisas, et teiste Balti riikidega võrreldes tehakse Eestis pikemaid sõite kui Leedus, kuid lühemaid kui Lätis.

Tagasi üles
Back