Volvo teeb investeeringu plokiahelafirmasse

Volvo logo FOTO: SYSPEO/SIPA/SYSPEO/SIPA/Scanpix

Volvo Cars investeerib plokiahelaettevõttesse eesmärgiga oma tarnijaid paremini jälgida ning kontrollida, ega nood midagi kõrvale pane.

Financial Times kirjutab, et Volvo Cars plaanib alla 10 miljoni dollari suurust investeeringut plokiaehelaettevõttesse Circulor. Londonis registreeritud ettevõte lubab plokiahelatehnoloogiaga jälgida toorainete kasutamist terve tarneahela ulatuses.

Koroonaviirus tõi välja paljude autotootjate tarneahelaprobleemid – viirusepiirangute tõttu ei saadud enam vajalikke tooteid kätte. Samuti on paljusid firmasid süüdistatud toorainete kasutamise puhul inimõiguste rikkumises. Seda iseäranis siis, kui on kasutatud Kongo DVst pärit tooraineid, kuna seal on levinud lapstööjõud. 

Volvo kasutab juba plokiahelatehnoloogiat koobalti teekonna jälgimiseks oma tarneahelas, nüüd plaanib firma ka teiste tooraineteni jõuda.

Tegu pole ettevõtete jaoks vaid eetikaprobleemiga: nii on USAs kohtusse kaevatud Apple, Dell ja Microsoft: hukkunud lapstöötajate perekonnad nõuavad neilt kahjutasu.

Tagasi üles
Back