Tesla Model 3 läbib värskenduskuuri

Aleksandr Bregin
, Tehnikaportaali toimetaja
Copy
Tesla Model 3
Tesla Model 3 Foto: Tierney MJ / Shutterstock

Meediaväljaanne Electrek kirjutab, et elektriautosid tootva Tesla 2021. aasta Model 3 mudeli baasversioon muutub paremaks ja võimsamaks, kuid õnneks jääb hind samaks.

Tesla Model 3 uuendus toob mitu parandust: uus juhtimiskonsool, lisasektsioonid asjade hoidmiseks eesistmete juures, elektriline pagasiruumi uks, topeltaknad, soojendusega metallrool jm lisafunktsioonid.

Olulisim muudatus on aga sõidukestuses – «Standard Range Plus» ehk Tesla Model 3 sõidukestuse baaskonfiguratsioon läks 400 kilomeetri pealt 423 peale (vastavalt 250 ja 263 miili), mis on viieprotsendine tõus. «Performance» Model 3 sõidukestus pikenes samuti viie protsendi võrra, 483 kilomeetri asemel on nüüd 506 kilomeetrit (vastavalt 299 ja 315 miili). Õnneks ei ole kummagi hind tõusnud – 38 000 dollarit «Standard Range Plus» eest ning 55 000 dollarit «Performance» Model 3 eest.

Eesti Tesla-entusiastile Mario Kadastikule kuuluv Model X. Mario on üks neist vähestest, kellel on oma Tesla auto.
Eesti Tesla-entusiastile Mario Kadastikule kuuluv Model X. Mario on üks neist vähestest, kellel on oma Tesla auto. Foto: Eero Vabamägi

Electrek kirjutas, et tegu on Tesla inseneride tehnoloogiliste optimeerimistega uues pumbasüsteemis, kuid täpsemaid tehnilisi detaile ei lisanud.

Autode Müügi- ja Teenindusettevõtete Eesti Liidu (AMTEL) teatel tehti Eestis tänavu juulis 2009 uut autotehingut, millest 14 olid Tesla autod. See on alla protsendi tehingutest, kuid Tesla kuulub Eestis pigem luksusklassi. 

Tagasi üles