E, 20.03.2023

Balti riikides on kõige vähem elektriautode usku eestlased

Aleksandr Bregin
, Tehnikaportaali toimetaja
Balti riikides on kõige vähem elektriautode usku eestlased
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 5
Elektriauto laadimine.
Elektriauto laadimine. Foto: Smile Fight / Shutterstock

Kuigi lähima kümne aasta jooksul kaalub elektriauto ostmist 36 protsenti Eesti inimestest, siis võrreldes lätlaste ja leedukatega jääb see number kõige madalamale ning ka elektriautode vastaseid on Eestis kõige rohkem, selgus Citadele panga ning uuringufirma Norstat Baltikumis läbi viidud küsitlusest. 

Küsitluse järgi ütles Eestis 16 protsenti inimestest, et ei kavatse elektriautot kunagi osta, sest pooldavad sisepõlemismootoriga auto kasutamist. Lätis oli samal arvamusel 13 protsenti ning Leedus kõigest 6 protsenti küsitletutest. Lähima kümne aastal kaaluks elektriauto soetamist 36 protsenti Eesti inimestest, Lätis 39 protsenti ja Leedus 46 protsenti.

Citadele panga Eesti filiaali jaepanganduse juht Marina Hakiainen märkis, et tulemus on isegi veidi kummaline, sest tänu kunagisele kvoodimüügiprojektile sai Eesti teiste riikide ees elektriautode ja laadimisvõrgustiku vallas suure edumaa. «Võrgustikku täiendatakse usinalt edasi ning ka toetuste ja soodustuste osas on elektriautod Eestis soositud,» lausus Hakiainen. 

Eestis on läbi aastate pakkunud elektriautode renti ELMO.
Eestis on läbi aastate pakkunud elektriautode renti ELMO. Foto: Dmitri Kotjuh

Uuringust selgus ka, et kui 71 protsenti eestlastest peab elektriauto ostmisel suurimaks takistuseks selle võimalikku sõiduulatust ja laadimise aega, siis tunduvalt suuremate vahemaadega Leedus peab seda takistuseks 51 protsenti vastanutest.

Samuti arvas 38 protsenti Eesti inimestest, et elektriauto ei sobi Eesti kliimasse. 

Küsitlus viidi Eestis, Lätis ja Leedus läbi septembris ning igas riigis küsitleti 1000 inimest vanuses 18-74 aastat.

Märksõnad
Tagasi üles