K, 1.02.2023

Wikipedia segaduses: pilt ühest lillest saab iga päev 90 miljonit päringut

tehnika.postimees.ee
Wikipedia segaduses: pilt ühest lillest saab iga päev 90 miljonit päringut
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
See Wikipedia pilt saab iga päev 90 miljonit päringut.
See Wikipedia pilt saab iga päev 90 miljonit päringut. Foto: Wikimedia Commons

Wikipedia avastas hiljuti veidra trendi: üks pilt lillest saab iga päev miskipärast umbes 90 miljonit päringut (i.k hits – toim).

Selle pildi päringud moodustavad 20 protsenti ühe Wikimedia andmekeskuse koguliiklusest, kirjutab Vice.

«Märkasime täna, et umbes 90 miljonit päringut tuleb erinevatelt India internetiteenuse pakkujatelt,» teatas Wikimediaga koostööd tegev Phabricatori platvorm. «Need on väga veidrad, sest tulevad erinevatelt IP-delt ja järgivad tavalise päevase külastatavuse mustrit.»

Foto: Kuvatõmmis

Wikimedia andmed on avalikud ja sealt on näha, et enne eelmise aasta 8. juunit oli päringute arv väike. Keskmiselt oli mõnisada. Kuu lõpuks kasvas number aga miljonitesse.

Wikimedia masinõppe juht Chris Albon juhtis sellele tähelepanu Twitteris. Üks kasutaja tõi selle peale välja, et päringute hulk kasvas järsult pärast 29. juunit, mil India keelustas Hiina videorakenduse Tiktok. Pärast Tiktoki keelustamist tekkis Indias palju kohalikke videorakenduse kloone. Seega hakati spekuleerima, et mõni nendest rakendustest on kinnistanud koodi ja seetõttu saab Wikipedia lille pilt kümneid miljoneid päringuid iga päev.

Pärast mitut päeva uurimist andis Wikimedia teada, et päringute taga oligi mobiilirakendus. Wikimedia ei avaldanud aga rakenduse nime.  

Märksõnad
Tagasi üles