Facebook lubas ajakirjandusse investeerida miljard dollarit (1)

Copy
Google and Facebook pidid leppima Austraalia võimude otsusega.
Google and Facebook pidid leppima Austraalia võimude otsusega. Foto: DADO RUVIC/REUTERS

Ühendriikide sotsiaalmeediahiid Facebook lubas kolmapäeval investeerida järgmise kolme aasta jooksul vähemalt miljard USA dollarit ajakirjanduse toetamiseks.

Facebook kaitses oma seisukohti vaidluses Austraaliaga meediaorganisatsioonidele tehtavate maksete üle.

Ettevõtte globaalsuhete juht Nick Clegg ütles, et ettevõte on valmis toetama uudistemeediat, kuid kordas muret seadusega kehtestatavate maksete pärast.

«Me oleme enam kui nõus uudistekirjastajatega koostööd tegema,» ütles Clegg pärast seda, kui Facebook taastas Austraalia ametnikega sõlmitud kompromissi raames uudislingid platvormil.

«Oleme täiesti teadlikud, et kvaliteetne ajakirjandus on avatud ühiskonna toimimise keskmes, mille seas kodanike teavitamine ja neile kõlapinna andmine ning võimsate vastutusele võtmine,» rääkis Clegg.

Austraalia valitus teatas teisipäeval, et jõudis sotsiaalmeediaplatvormiga leppeni, mille järgi tühistatakse Austraalia uudiste jagamisele kehtestatud keeld.

Rahandusminister Josh Frynden ja Facebook kinnitasid, et leppisid kokku muudatustes seadusele, mis nõuab sotsiaalmeediaplatvormilt ja Google'ilt uudissisu eest maksmist.

Facebook blokeeris Austraalia kasutajate ligipääsu kohalikele uudistele kui riigi parlamendi alamkoda seaduse läinud nädala kolmapäeval heaks kiitis.

«Facebook andis valitsusele teada, et kavatseb Austraalia uudisteküljed taastada,» ütlesid Frydenberg ja kommunikatsiooniminister Paul Fletcher.

Kommentaarid (1)
Copy
Tagasi üles