Mis puutub praegustesse suurimatesse ohtudesse, kus suur osa ettevõtte töötajatest on kodukontoris, siis Crayoni esindaja Melissa Mulholland viitab era- ja äriandmete kadumisele või võimalikule andmete häkkimisele.
«Äärmiselt suured andmehulgad ja nende haavatavus kodust töötavate töötajate suhtes kujutavad endast tänapäeval organisatsioonidele ehk suurimat ohtu, eriti kui nad ei ole selleks korralikult ette valmistunud või ei kasuta erilisi lisameetmeid. Näiteks on väga oluline tagada, et kogu IT-keskkond oleks pilves jätkusuutlikult sellisena, et see oleks nii töötajatele kui ka klientidele kergesti kättesaadav, kaitstes samal ajal kõiki osapooli andmete kadumise eest,» rõhutas Mulholland.
«Need ettevõtted, kellel on juba olemas oma turvapoliitikad ja -tavad, on parimas positsioonis, et vältida ohte oma IT-keskkonnas või andmete krüpteerimises. Turvalise IT-infrastruktuuri loomist ei tohiks edasi lükata hetkeni, kui on juba toimunud häkkimine. Kliendiandmete või teabe lekkimine võib pikaks ajaks kahjustada usaldusväärse ettevõtte nime,» lisas ta.
Tänane küberturvalisus erineb eilsest
Foorumit korraldava ettevõtte Crayon Balti riikide juhi Tomas Ruzgysi sõnul ei tohiks küberturvalisuse osas järgida eelnevalt paika pandud sätteid.
«Tõenäoliselt on tänapäeval kõige ohtlikum praktika eeldada, et küberturvalisuse valdkonnas ei muutu aastate jooksul midagi ja et turvasüsteemidel või infrastruktuuril, mis olid kasutusel viis aastat tagasi, läheb jätkuvalt hästi. Tegelikult on see valdkond väga muutlik ja tundlik keskkonnategurite suhtes, nagu intensiivistunud ränne pilve, ülemaailmne pandeemia ja häkkerite rünnakute sagenemine,» järeldas Rugzys.
«Isegi kui ettevõtted ütlevad, et nad kaitsevad oma andmeid, võib selguda, et potentsiaalseid lünki ikka leidub, mis võivad viia kliendiandmete ja usalduse kadumiseni. Seetõttu on just praegu parim hetk üle kontrollida, kas kaitseme oma andmeid korralikult ja kui tekivad kahtlused, siis alustada investeerimist sellesse valdkonda.»