NASA marsikulguri Perseverance'i küljest kukkus nädalavahetusel metallplaat ära, kuid tegemist polnud aparaadi lagunemise või muu probleemiga.
NASA marsikulgur jättis tahtlikult endast tüki maha (1)
Marsil maandumise käigus jääb paratamatult mingi osa kasutatud varustusest maha. Laupäeval hülgas ühe tüki enda küljest aga ka kulgur ise, kirjutab Cnet.
A quick-look mosaic my team pulled together of the belly pan, now on the surface of Mars. Up next is to check my sampling system now that its cover panel is off.
— NASA's Perseverance Mars Rover (@NASAPersevere) March 13, 2021
More images: https://t.co/9X891PBvax pic.twitter.com/nInhndskLO
Perseverance'i n-ö kõhu peal oli Marsile saabudes metallplaat, mis kaitses proovide võtmise süsteemi. Kulguri ülesandeks on Marsil muuhulgas koguda ka kivi- ja pinnaseproove.
NASA postitas Twitterisse ka video sellest, kuidas Perseverance harjutas Maal metallplaadi eemaldamist.
I’m getting ready to drop the cover that protects my sampling system. Watch this practice “belly pan” drop from when I was back on Earth: pic.twitter.com/yXkTvVfunF
— NASA's Perseverance Mars Rover (@NASAPersevere) March 12, 2021
Perseverance maandus Marsil 18. veebruaril. Tegemist on viienda kulguriga, mille NASA on lähetanud punast planeeti uurima.
Lisaks elu märkide otsimisele valmistavad Perseverance'i uuringud ette ka võimalikku mehitatud lendu Marsile ja ehk lõpuks ka koloonia asutamist. Selleks on kulguriga kaasas muu hulgas seade, millega katsetatakse hapniku valmistamist Marsi atmosfääris leiduvast.
Perseverance on eelmise kulguri Curiosity täiendatud versioon. See on kiirem ja tugevamate ratastega, tema arvutivõimsus on suurem ning ta suudab liikuda iseseisvalt 200 meetrit päevas.