R, 30.09.2022

Selgusid kolm Eesti e-jalgpalli rahvuskoondislast

Andri Allas
, e-spordi suunajuht
Selgusid kolm Eesti e-jalgpalli rahvuskoondislast
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Eesti e-jalgpalli rahvuskoondisesse pääsesid Henry William Heinola, Carl Robert Mägimets ja Aleksander Ojari. Nemad võtavad osa FIFAe Rahvuste Karikaturniirist.

Finaalturniiril osalesid Henry William Heinola, Marten Pass, Andreas Jass Valdaru, Kris Õmblus, Carl Kontkar, Aleksander Ojari, Carl Robert Mägimets ning Johannes Orasi.

Henry William Heinola ning Andreas Jass Valdaru on kohalikel e-jalgpalli turniiridel kardetud vastased. Neist esimene kuulub Nõmme Kalju e-spordi võistkonda, Andreas on  Tallinna Kalevi e-sportlane. 16-aastane Kris Õmblus kuulub kuulub Tartu Kalevi Jalgpalliakadeemia ridadesse.

Aleksander Ojari mängis kuni 2017. aastsani FC Floras ning lõi U17-eliitliigas 5 väravat. 19-aastane Carl Robert Mägimets on Tartu Tammeka ridades sellel aastal koguni kõrgliiga koosseisu kuulunud. Carl Kontkar kannab päris elus Harju JK särki ning on mänginud aktiivselt U17-eliitliigas. Johannes Orasi ja Marten Passi jaoks on tegemist esmakordselt nii suurel FIFA-turniiril osalemisega.

E-jalgpalli karikaturniiri kolm parimat kohtuvad mai-, juuni- ja juulikuu vältel teiste Euroopa rahvuskoondistega ning võtavad 20.-23. mail osa FIFAe Rahvuste Kariakturniiri kvalifikatsioonimängudest.

Turniiri kommenteerivad Postimees Spordi ajakirjanik Christopher Krutto ja Comedy Estonia koomik Karl-Alari Varma. Eesti e-jalgpalli karikaturniiri ning osalemist FIFAe Rahvuste karikaturniiril koordineerib e-Sport Meedia Grupp koostöös Eesti Jalgpalli Liiduga.

Märksõnad
Tagasi üles