Päevatoimetaja:
Kaido Einama
Saada vihje

Uuring: igal kümnendal Eesti inimesel on taskus üle 900 euro maksev telefon (1)

Copy
Mobiiltelefoni sobivaks hinnaks peab kõige rohkem inimesi vahemikku 150-500 eurot, kusjuures kõige vähem hinnatundlikud on noored alla kolmekümne aasta vanused mobiilikasutajad
Mobiiltelefoni sobivaks hinnaks peab kõige rohkem inimesi vahemikku 150-500 eurot, kusjuures kõige vähem hinnatundlikud on noored alla kolmekümne aasta vanused mobiilikasutajad Foto: SCANPIX

Samsungi tellitud ja uuringufirma Norstati tehtud uuringust selgus, et Eesti inimesed peavad endale telefoni ostmisel kõige tähtsamaks hinda (60 protsenti) ning aku võimsust.

57 protsenti ostjatest valivad telefoni hinnaklassis 150–500 eurot ning soovivad, et sellel oleks vastupidav aku (33 protsenti), kvaliteetne kaamera (29) ja suur mälumaht (26).

«Võib öelda, et Eesti inimesed teavad väga täpselt, mida ühelt healt nutitelefonilt oodata. Ajastul, kus mobiilne internet, sotsiaalmeedias olemine ja kvaliteetsete fotode tegemine on personaalse meelelahutuse igapäevane osa, on vastupidav aku, rohkete funktsioonidega kaamerasüsteem ja võimalus kõik oma jäädvustused salvestada kõigi vanusegrupi inimestele aina tähtsam,» rääkis Samsung Eesti mobiilidivisjoni juht Antti Aasma.

Mobiiltelefoni sobivaks hinnaks peab kõige rohkem inimesi vahemikku 150–500 eurot, kusjuures kõige vähem hinnatundlikud on noored alla kolmekümne aasta vanused mobiilikasutajad. Üle 900 euro maksev tipptelefon on taskus igal kümnendal Eesti elanikul.

Uuringust selgub, et kui alla kolmekümneaastased kasutajad väärtustavad enim telefoni kaamera kvaliteeti (44 protsenti) ja brändi (28) ning on telefoni eest valmis maksma kõrgemat hinda, siis telefoni maksumus ja füüsilised omadused muutuvad vanuse kasvades aina tähtsamaks. Näiteks peavad üle 60-aastased oluliseks hinda (71 protsenti), aku võimsust (41) ja ekraani suurust (20).

Samsungi tellitud ja uuringufirma Norstati tehtud uuring toimus perioodil 15.–25. märts. Küsitluses osales kokku 1000 inimest, kellest 49 protsenti olid mehed ja 51 protsenti naised.

Tagasi üles