USA valitsus süüdistab nelja Hiina küberturbefirma töötajat spionaažis ja salastatud info varastamises üle maailma.
Hiina häkkerid varastasid infot ja peitsid selle Donald Trumpi pildi sisse
USA justiitsministeerium süüdistab Ding Xiaoyangi, Cheng Qingmini, Zhu Yunmini ja Wu Shurongi küberkuritegudes. Xiaoyang, Qingmin ja Yunmin töötasid ettevõttes Hainan Xiandun, kuid olid süüdistuse kohaselt tegelikult Hiina riigikaitseministeeriumi palgal. Shurong oli väidetavalt ettevõttes töötanud häkker, vahendab Vice.
Neid nelja tunti kui häkkerite rühmitust nimega APT 40. Nende ohvrite hulgas olid USA teadusasutused, aga ka kaitsetööstuse ettevõtted, ülikoolid ja valitsusasutused Kambodžas, Saudi Araabias ning Malaisias.
2018. aasta jaanuaris peitsid nad varastatud andmed piltidesse, millel olid Donald Trump ja koaala. Need saadeti konkreetsele kontole veebikeskkonnas GitHub. Andmete peitmiseks kasutasid häkkerid meetodit nimega steganograafia, mis aitab infot n-ö nähtamatuks muuta.
Näiteks on varem steganograafiat kasutades pandud kõik William Shakespeare'i teosed ühte pilti. Info peitmist piltide sisse on kasutanud ka islamiäärmuslased, et sõnumeid vahetada. Ja 2019. aastal avastati Hiina häkkerite rühmitus APT15, mis levitas sama meetodiga pahavara.
Kui häkkerid mõistetakse süüdi, siis võivad nad minna kuni 20 aastaks trellide taha.