L, 28.01.2023

JÄRELVAADATAV ⟩ Red Bull Flicki suurejooneline e-spordi turniiri finaal

Andri Allas
, e-spordi suunajuht
Red Bull Flicki suurejooneline e-spordi turniiri finaal
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Sel laupäeval on kõik e-sportlased ja mänguhuvilised kutsutud Ülemiste keskuse Apollo kinno, kus toimub Eesti suurim mängupidu MängudeÖÖ. Ürituse kesksel kohal on ka suur Red Bull Flick Eesti finaal, mille käigus selgitatakse välja Eesti esindaja rahvusvahelisel laval.

Red Bull Flick on ülemaailmne e-spordi turniir, mis ühendab omavahel mitmeid erinevaid videomänge ja mängustiile. Kaks kaheliikmelist võistkonda astuvad omavahel vastamisi Hold the Flag mängulaadis. Eestis toimub turniir juba teist aastat!

Esimestena tagasid oma finaalikoha eelmisel Red Bull Flick Eesti turniiril teise koha saanud lavapleierid (vahuu; v-1keGOD) ning võistkond Vihkame11 (Stenny; Palokaz).

Teisest ja veelgi pingelisemast kvalifikatsiooniturniirist lunastasid pääsme finaalile meeskonnad Codec (-S1mmo-; -_Styx_-) ja Otse diivanilt (Kohvipuru; Tinyteif).

Red Bull Flick Eesti auhinnafond on 2000 eurot ning võitja tagab enda koha rahvusvahelisele kvalifikatsioonile. Eduka võistluse korral ootab Eesti meeskonda Helsingis toimuv finaal, mille auhinnafond on 50 000 dollarit!

Otseülekanne Ülemiste Apollo kinost algab kell 21.30 ja on nähtav esport.postimees.ee ja twitch.tv/esport_eesti vahendusel. Kellel on võimalus kohale tulla, peaks seda ka tegema, lisaks Red Bull Flickile leiab MängudeÖÖ-lt mängumaailma meelelahutust igale maitsele!

Põhjuseid kohapeale tulemiseks on rohkem kui üks

Laupäevane MängudeÖÖ toob huvilisteni põnevad turniirid, parimad striimerid, uusimad videomängud ja muljetavaldavad lauaarvutid. Lisaks tutvustatakse ulmežanri eripära, räägitakse e-spordist ja videomängude arendamise võimalustest Eestis ning cosplay-võistluse käigus selgitatakse välja kõige osavam ümberkehastuja.

MängudeÖÖ Solarise Apollo kinos
MängudeÖÖ Solarise Apollo kinos Foto: Mihkel Maripuu

"MängudeÖÖ vallutab läbi kahe korruse terve Apollo kino ning täidab selle virtuaalse meelelahutusega, mis paneb südame põksuma nii tõsimeelsel mängusõbral kui ka sellel, kes astub esimesi samme mängumaailmas," lausus Level1 asutaja ja MängudeÖÖ peakorraldaja Andri Allas.

Ülemiste keskuse juhi Guido Pärnitsa sõnul on hea meel võõrustada e-sportlasi ja mänguhuvilisi. "E-sport on 21. sajandi sport, mis on haarab kaasa igas vanuses inimesi. MängudeÖÖ on suurepärane koht, kus osavamad saavad omavahel mõõtu võtta ja huvilised põneva mängumaailmaga lähemalt tutvust teha."

Peasaali suure kinoekraani hõivab Red Bull Flick Eesti finaal. Kvalifikatsioonimängude abil jõudsid suurele finaalturniirile neli kaheliikmelist võistkonda, kes läbi vaatemängulise e-sporditurniiri selgitavad välja Eesti esindaja rahvusvahelisel laval.

MängudeÖÖ Solarise Apollo kinos
MängudeÖÖ Solarise Apollo kinos Foto: Mihkel Maripuu

Eesti e-jalgpalli rahvuskoondislased Henry William Heinola ja Carl Robert Mägimets tutvustavad selle sügise suurimat spordimängu FIFA 22 ning nende osalusel peetakse Eesti esimene FIFA 22 turniir.

Mortal Kombat 9 on alati olnud MängudeÖÖ üks armastatumaid teoseid ja brutaalne kaklusmäng on kohal ka sel korral, et anda kõikidele osavõtjatele võimalus enda oskuseid tõestada. Lisaks saab ürituse käigus koos lahingupartneriga ennast proovile panna ROG Warzone Battle Royale turniiril.

MängudeÖÖ ühe kinosaali vallutavad sel korral Eesti parimad striimerid. Carms, Ohmyremi, Signej ja Luik toovad vaatajateni mitmekülgse show, kus demonstreeritakse oma mänguoskuseid, visatakse nalja ning antakse publikule võimalus striimeritega mõõtu võtta.

Loengusaalis tutvustavad Eesti ulmeajakirja Reaktor eestvedajad ulmežanri eripära, räägitakse videomängude arendamise võimalustest Eestis, e-spordist ning peetakse näitlejate Märt Koigi ja Kristjan Lüüsi osalusel maha üks Dungeons & Dragonsi mäng.

Nüüdseks on juba saanud traditsiooniks, et MängudeÖÖl leiab aset ka suurejooneline cosplay võistlus. Osalejad võtavad omavahel mõõtu ning teevad selgeks, kes oskab kõige paremini mõneks popkultuuri tegelaseks kehastuda.

MängudeÖÖ Solarise Apollo kinos
MängudeÖÖ Solarise Apollo kinos Foto: Mihkel Maripuu

Apollo kino koridorides on aga võimalik tutvuda uute Eesti videomängudega. Koostöös Euronicsi ja Samsungiga on väljas telerite kõige viimased sõnad, et kogeda seda, milleks kaasaegsed videomängud graafiliselt võimelised on. MängudeÖÖl on nähtavad ka Eesti kõige erilisemad lauaarvutid. Pealtvaatajate meelt lahutavad Comedy Estonia koomikud.

Üritus algab 21.00 ja sellele kehtib vanusepiirang 16+. Vajalik vaktsiinipass või kohapealne kiirtestimine. Piletid üritusele on saadaval Apollo Kino veebilehelt.

Märksõnad
Tagasi üles