K, 29.03.2023

SELLEL NÄDALAL ⟩ Tesla Cybertruck toppab, Rivian seiskas tootmise, vanad tootjad teatasid hiigelinvesteerigutest

, Autoajakirjanik
Tesla Cybertruck toppab, Rivian seiskas tootmise, vanad tootjad teatasid hiigelinvesteerigutest
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Riviani elektrikastikas R1T.
Riviani elektrikastikas R1T. Foto: Tootja foto

Sellel nädalal rääkisid mitmed autotootjad tulevikuplaanidest. Vanad tootjad paigutavad elektriautondusse hiigelsummasid, samas uued püüavad antud lubadustega ikka mingil moel toime tulla.

Sellel nädalal rääkisid mitmed autotootjad tulevikuplaanidest. Elon Musk võttis endal käest PR-kandle ja teatas, et uusi mudeleid pole Teslalt oodata enne järgmist aastat. Sedagi parimal juhul, sest keskendutakse tarneahelate taaskäivitamisele ja tootmise elavdamisele, kaasa arvatud Berliini tehases. Nii et ei mingit Cybertrucki ega Roadsterit.

Samal ajal seiskas Ameerika elektrikomeet Rivian tootmisliinid. Riviani hitt on elektrikastikas, mis meenutab välimuselt mõneti Defenderit. Rivian kavatseb siiski tarneahelakriisi kiuste juba peagi tootmise taaskäivitada ja senise umbes poolesaja asemel panna kokku 200 elektrikastikat nädalas.

Ka tegelikult autosid tootev Briti luksusmark Bentley andis teada, et suunab kümne aasta jooksul 2,5 miljardit naela elektriautode arendusse ja tehase kaasajastamisse, kavandab viit uut elektrimudelit ja süsinikuneutraalsust 2030. aastaks.

Nissan toob Euroopa turule uue väikse elektriauto.
Nissan toob Euroopa turule uue väikse elektriauto. Foto: Tootja foto

Lisaks teatasid Renault, Nissan ja Mitsubishi, et 2030. aastaks saadakse kamba peale kokku valmis 35 täiselektrilist mudelit, mille aluseks on viis erinevat platvormi. Arendustöösse pannakse järgmise viie aastaga koguni 23 miljardit eurot.

Märksõnad
Tagasi üles