Huawei MatePad Paper on 10,3-tolline (1872 x 1404 pikslit), seega võiks see üht A4 paberit või õhemat raamatut oma suuruse poolest asendada küll. Kaaned on seadmel samuti, et näeks välja, nagu raamat.
Ekraan on sama tehnoloogiaga, nagu näiteks Kindle või teised e-lugerid - e-paberiga ehk silmasõbralik ja mustvalge, kiirgusvaba (pimedas paraku lugeda ei näe) ning väga silmasõbraliku pildiga. Pilt ongi just niisama silmasõbralik, kui paber, sest e-paberi tehnoloogia ei kiirga midagi. Magnetiseeritud pikslid ehk pallikesed ekraani pinna sees näitavad pilti vastavalt kas valge või musta poolega, olenevalt sellest, kumb pool on väljapoole keeratud. Pilti muudavadki e-lugerid vaid siis, kui uus kujutis saabub, kui aga midagi ei muutu (näiteks loed muutumatut raamatu lehekülge), siis ei vaja ekraan isegi toidet.
Tavalisest e-lugerist eristab MatePad Paperit aga mitu asja, mis muudavad selle lähedasemaks pigem tahvelarvutile või miks mitte isegi sülearvutile. Kaasas on puutetundlik pliiats M-Pencil ja operatsioonisüsteemiks Huawei poolt muudetud Android, millega saab jooksutada ka kontoritööks vajalikke äppe. Mikrofon ja kõlarid leiduvad seadmel samuti ja 32 heledusastmega ekraanivalgustus. Aku peaks ooterežiimil kestma kuni kuu.
Google´i piirangud laienevad e-paberile
Nii nagu Huawei muudes Androidiga seadmetes, nii on selleski puudu kõik Google´i teenused ehk Androidi äpipoodi Google Play pole. Küll aga on olemas Huawei enda AppGallery, kus enamus populaarseid mobiiliäppe juba olemas. Kuid e-raamatute jaoks on samuti oma eraldi e-pood Huawei Books, kus pidi tootja sõnul leiduma kuni kaks miljonit ühikut lugemisvara. Paraku eestikeelseid teoseid paistab seal olevat vaid üks: kakskeelne lasteraamat "Head ööd, väike hundu".