ID-tarkvara värske versioon sai uuendusliku liidese

tehnika.postimees.ee
Copy
ID-kaart. Pilt on illustreeriv.


Foto Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees
ID-kaart. Pilt on illustreeriv. Foto Arvo Meeks/Lõuna-Eesti Postimees Foto: Arvo Meeks

Tänasest saab veebilehelt www.id.ee alla laadida ID-tarkvara värskenduse, milles asendati senise ID-kaardi veebis autentimise ja allkirjastamise lahendus Web eID lahendusega.

Web eID lahendus võimaldab Eesti digitaalseid dokumente (ID-kaart, digi-ID, e-residendi digi-ID, elamisloakaart jms) kasutada veebis turvaliseks autentimiseks ja allkirjastamiseks. Web eID eesmärk on muuta ID-kaardi kasutamine veebilehitsejas töökindlamaks ja kasutajasõbralikumaks ning lahendada mitmeid senise lahendusega esinevaid probleeme.

RIA asus Web eID lahendust arendama rohkem kui aasta tagasi, et muuta veebis autentimine ja allkirjastamine senisest töökindlamaks. Senine lahendus on tehniliselt keeruka ülesehitusega, mistõttu ei pruukinud autentimine või allkirjastamine toimida, kui kasutaja uuendas oma arvutis teatud tarkvarasid.

Kasutajate jaoks ei muutu peale visuaali mitte midagi, autentimine ja allkirjastamine jätkub samamoodi. «Praegu on saanud uue kujunduse veebis ID-kaardiga allkirjastamise eel avanev PIN-koodide sisestamise aken. Kapoti all tegime küll rohkem muudatusi, kuid täies mahus uut kujundust ja töökindlamat funktsionaalsust saab näha siis, kui ka e-teenused on uuele Web eID lahendusele üle läinud,» ütles Reimo. See aga sõltub sellest, kui kiiresti e-teenuse pakkujad omapoolsed arendused teevad.

E-teenuse omanikud või arendajad, kes soovivad uut lahendust kasutada, peavad looma oma teenuses toe uuele Web eID-le

ID-tarkvara (versioon 2022.01) peamised uuendused ja muudatused:

  • lisati Web eID komponendid;
  • eemaldati vanad veebis allkirjastamise komponendid;
  • lisandub Ubuntu 21.10, macOS 12, Windows Server 2022 ja Windows 11 ID-tarkvara tugi;
  • lõpeb macOS 10.14 ja Ubuntu 21.04 tugi;
  • lõpeb Internet Explorer tugi;
  • komponentide uuendused ja veaparandused.
Kommentaarid
Copy
Tagasi üles