Teadlaste roll projekti läbiviimisel ja edaspidisel arendamisel on oluline. Kriitilise infrastruktuuri kommunikatsiooniturbe valdkonnas tuli teadlastel arvesse võtta valdkonna lahenduste killustatust, uute standardite kasutuselevõtu aeglust ning seda, et valdkonnas tegutsevatel organisatsioonidel oli keeruline jagada detaile nende poolt kasutatavate süsteemide kohta. Fragmenteeritus tähendab, et uurimistöö edaspidiseks läbiviimiseks on vajalik lai kompetentside spekter ja see eeldab mitmete eri valdkonna inseneride ja teadlaste kaasamist ja koostööd.
Projekti «Kriitilise informatsiooni infrastruktuuri (KII) kaitse simuleerimine küberharjutusväljal» rahastas Eesti Teadusagentuur Euroopa Regionaalarengu Fondist toetatava programmi (RITA) tegevuse 1 «Strateegilise TA tegevuse toetamine» raames.
Mõisted:
Küberharjutusväli on riist- ja tarkvaraline keskkond, mis pakub meetodeid ja tehnoloogiat küberkaitse alase väljaõppe parandamiseks. See võimaldab optimeerida personali väljaõpet ja sellealaseid kulutusi, sh korraldada mitme asutuse ühiseid harjutusi. Küberharjutusväli võimaldab väljaõpet teha eraldiseisvas keskkonnas, mis ei kahjusta päriselt toimivaid teenuseid. Samuti saab väljal mängida läbi erinevaid küberr ünde-stsenaariume, mida avalikes pilveteenustes ei saa teha või kus tuleb kasutada täiendavaid turvameetmeid.
Elutähtis ehk kriitiline infrastruktuur on vara, süsteem või nende osa, mis on hädavajalik eluliselt tähtsate ühiskondlike protsesside, näiteks tervishoiu, turvalisuse, julgeoleku, inimeste majandusliku ja sotsiaalse heaolu toimimiseks. See on infrastruktuur, mille kahjustumine või hävimine mõjutaks oluliselt elu Eestis.