L, 28.01.2023

Mis toimus «CS:GO» suurturniiri esimeses voorus? Kes üllatasid, kes valmistasid pettumuse?

Steven Tiirik
Mis toimus «CS:GO» suurturniiri esimeses voorus? Kes üllatasid, kes valmistasid pettumuse?
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Jonathan Nackstrand / AFP / Scanpix

«CS:GO» suurturniiri PGL Major 2022 Antwerp esimene voor on nüüdseks lõppenud ning selgunud ka esimesed õnnetud väljalangejad. 

Esimeses Challenger faasis mängisid omavahel kõik need võistkonnad, kes RMR kvalifikatsiooniturniiridel ei jõudnud oma grupi tippu. Challenger'ist pääses edasi legendide vooru kaheksa meeskonda, täpselt sama palju meeskondi pidi oma asjad pakkima. Üllatusi jagus kuhjaga.

Tavaline tööpäev kontoris

Majori esimene voor on taseme poolest teatavasti veidi rahulikum ja maailma suurimaid staare näeb vähem kui legendide voorus. Kuid legendide vooru kohtade arv on piiratud ja mõned suurtiimid peavad esmalt läbima ka Challenger'i. Enamasti ei kujune see ülesanne nende jaoks väga suureks probleemiks.

Tõenäoliselt ei olnud palju neid, kes G2, Vitality, ENCE ja Outsiders'i edasipääsus kahtlesid. Tegu on maailma absoluutsete tippudega ja oma fänne nad kurvastama ei pidanud. G2 ja Vitality läbisid vooru 3-0 ehk ilma ühegi kaotuseta. Seejuures tasub märkimist, et Vitality kaotas kolme mängu jooksul kokku vaid kümme raundi.

ENCE ja Outsiders pidid eelmainitutest ühe mängu rohkem mängima, nemad lähevad uutele vastastele vastu 3-1 seisuga. ENCE jaoks oleks ehk samuti 3-0 kõne alla tulnud, kuid kolmandas mängus mindi G2 vastu ja ühe skoor kahest pidi rikutud saama.

Lõuna-Ameerika 9z ja Austraalia meeskond Renegades lõpetasid turniiri 0-3, ehk maksimaalselt kõige kehvema tulemusega. Kui Renegades'i puhul oli teada, et tegu on Majori ühe kõige nõrgema meeskonnaga, siis 9z fännid 0-3 seisuga rahul ei ole. Samuti ei pääsenud voorust ootuspäraselt edasi ka IHC ja Eternal Fire.

Positiivsed üllatajad

Bad News Eagles. Enamik meist tõenäoliselt ei teadnud veel hiljuti selle tiimi olemasolust midagi. Paljud ei olnud veendunud, et BNE suudab läbida RMR turniirile pääsemiseks vajaliku kvalifikatsiooni. Veel vähesemad uskusid, et nad suudavad Euroopa RMR turniirilt pääseda Majori põhiturniirile. Tegu oli ajaloolise sündmusega nii meeskonna kui Kosovo e-spordi jaoks. Ja tõenäoliselt ei uskunud mitte keegi, et BNE läbib Majori esimese vooru ja liigub edasi legendide vooru.

«CS:GO» mõistes on tegemist paraja muinasjutuga, mis on osutunud tõeks. BNE pidi veel aasta eest pingutama, et HLTV 100 parima tiimi hulgas püsida, täna ollakse aga maailma suurima turniiri parima 16 seas. Kosovolased pidi edasipääsu nimel kustutama viimases mängus ForZe unistused ja lõpptulemusena minnakse uutele kogemustele vastu 3-2 seisuga.

Imperial. Tõelistest veteranidest koosnev meeskond. Suur osa tiimi koosseisust on Majori võitu juba korduvalt kogeda saanud (SK Gaming ja Luminosity ridades) ja mängijad on olnud omal ajal absoluutsed tipud. Imperial on HLTV tabelis 1. kohta hoidnud kokku 39 nädalat. Tänavusel Majoril meeskonnale väga suuri ootusi siiski ei pandud. Oma toetajate rõõmuks suudeti ennast aga 16 parima sekka vedada.

Astralis, mis toimub?

Kõige kehvemini tunneb ennast praegusel hetkel ilmselt Astralise meeskond ja nende tulihingelised pooldajad. «CS:GO» maastiku läbi aegade statistiliselt kõige parem meeskond tegi oma ajaloo kõige halvema tulemuse. Astralis jäi 2-3 seisuga legendide voorust eemale ja Major on nende jaoks läbi. Kahe ja poole aastaga (2017-2019) neli Majorit võitnud meeskonnast on järele jäänud vaid riismed.

PGL Major Stockholm 2021 oli Astralise jaoks «häving,» sest pärast kolme järjestikust Majori võitu tuli leppida «vaid» legendide vooruga ja suurele lavale tol korral taanlased ei pääsenudki. Pärast Rootsi sündmusi lagunes Astralis praktiliselt koost. Tänavusel Majoril mängis Astralise eest vaid kaks mängijat, kes on seal aega veetnud kauem kui pool aastat. Kui kauaks see nii jääb, pole teada.

Astralise väljalangemise eest hoolitses viimases otsustavas ringis Team Liquid. Põhja-Ameerika suurmeeskond ei tekita samuti enam fännides sama vaimustust, mida mõned aastad tagasi. Viimases duellis Astralise vastu olid favoriidid samuti siiski taanlased, kuid Liquid andis 2-0 võiduga kindlalt mõista, et kahest endisest supertiimist soovivad nemad olla natukene väiksem pettumus. Liquidile siiski legendide voorus suurt edu ei ennustata.

PGL Major Antwerp legendide voor alustab 14. mail kell 12.45. Majori debüüdi teeb uue meeskonna eest ka Eesti parim «CS:GO» mängija Robin «ropz» Kool.

Eestikeelsed otseülekanded turniirist toob vaatajateni E-sport Meedia Grupp. Ülekandeid saab jälgida Postimehe e-spordiportaalist või Twitch.tv vahendusel.

Märksõnad
Tagasi üles