R, 9.12.2022

PGL Major 2022 legendide voor: paljud suurfavoriidid ei pidanud pingele vastu

Steven Tiirik
PGL Major 2022 legendide voor: paljud suurfavoriidid ei pidanud pingele vastu
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
NIP pidi FaZe'ile alla vanduma
NIP pidi FaZe'ile alla vanduma Foto: PGL Major

17. mail lõppes «CS:GO» maailmameistrivõistluste ehk PGL Major 2022 Antwerp legendide voor. Selgitati välja kõige tugevamad tiimid, kes hakkavad omavahel mõõtu võtma finaalturniiril.

Legendide voor toimib formaadilt täpselt samamoodi nagu väljakutsujate voor. 16 meeskonda alustavad ühes grupis mängimist, edasi pääseb neist kaheksa. Edasipääsuks on vaja teenida kolm võitu ja selleks on aega maksimaalselt viis mängu. Igas voorus mängivad meeskonnad alati tiimi vastu, kelle võitude ja kaotuste suhe on nendega sama. Seda kuniks igal tiimil on kas kolm võitu või kolm kaotust.

Väljalangejad valmistasid üllatusi

Üllatusi jagus küllaga, peamiselt just tiimide hulgas, kes ei pääsenud edasi. Turniiri ühed suurimad favoriidid G2 ja Cloud9 pidid lahkuma vastavalt seisudega 2-3 ja 1-3. G2 fännide lohutuseks räägib asjaolu, et ainsa väljalangejana kaotasid nemad ainult neile tiimidele, kes hiljem grupist edasi pääsesid.

Samuti ei pääsenud edasi sellised suured tiimid nagu Liquid (0-3), Outsiders (1-3) ja Vitality (2-3). G2 ja Vitality puhul teeb olukorra arusaamatumaks asjaolu, et mõlemad meeskonnad läbisid Väljakutsujate vooru täisedus. Tulevik paistis neile üle ootuste helge.

Kahe kõige suurema üllataja, tiimide Bad News Eagles ja Imperial jaoks lõppes samuti turniir legendide faasis. Kui bNE jaoks kujunes see 0-3 seisu näol parajaks ebaõnnestumiseks, siis Imperial suutis võidelda end otsustava mänguni. Seal purustas CPH kahjuks nende unistused, võites mängu kindlalt seisuga 2-0.

Kõik väljalangejad: G2 (2-3), Vitality (2-3), Imperial (2-3), BIG (1-3), Cloud9 (1-3), Outsiders (1-3), Bad News Eagles (0-3), Liquid (0-3)

Edasipääsejate seas domineeris Euroopa

Üks kõige suurem üllataja edasipääsejate seas oli Spirit. Verinoorte mängijatega Vene meeskond liikus play-off'idesse täisedus ja suutis grupis alistada Furia, Heroicu ja Copenhagen Flamesi (kes samuti kõik grupist edasi pääsesid). Väljakutsujate vooru läbis Spirit seisuga 3-1. Lisaks Spiritile jätkab turniiril täisedus ka tiitlikaitsja NAVI.

3-1 seisuga läbisid grupi ENCE, NIP ja FaZe. Paljude eestlaste jaoks südamelähedane FaZe, kus mängib ka Eesti parim CS:GO mängija Robin «ropz» Kool, komistas grupi esimeses mängus ENCE vastu. Järgmised mängud bNE, Cloud9 ja CPH vastu olid edukad. Mängus Cloud9 vastu valiti eestlane parimaks mängijaks.

Ainukese väljastpoolt Euroopat pärit tiimina pääses edasi ka üks kõige agressiivsemaid meeskondi Furia, seisuga 3-2. Muuhulgas on tegu meeskonnaga, kes mängis oma otsustava mängu G2 vastu, mille brasiillased 2-1 võitsid.

Kõik edasipääsejad: Spirit (3-0), NAVI (3-0), ENCE (3-1), NIP (3-1), FaZe (3-1), CPH (3-2), Heroic (3-2), Furia (3-2).

FaZe vajab turniiri võiduks kahte võitu

Praeguseks on peetud ka kaks esimest veerandfinaali mängu, kus kohtusid FaZe ja NIP ning Furia ja Spirit. Eestlaste rõõmuks sõitis FaZe oma vastasest 2-1 üle. Mängu parimaks mängijaks valiti taaskord ropz.

Furia ja Spirit mängust liikus edasi 2-0 seisuga kindlalt Spirit, kellest saab seega FaZe'i vastane poolfinaalis. Veerandfinaalis on pidamata veel ENCE ja CPH ning NAVI ja Heroic vahelised mängud. Kindlad favoriidid antud mängudes on ENCE ja NAVI.

Veerandfinaalides mängitakse kõik mängud suurel laval publiku ees, kolmest parim formaadis. Tšempionite voorus enam uusi võimalusi ei pakuta, iga kohtumise kaotaja peab asjad pakkima ja lahkuma.

Eestikeelsed otseülekanded turniirist toob vaatajateni E-sport Meedia Grupp. Ülekandeid saab jälgida Postimehe e-spordiportaalist või Twitch.tv vahendusel.

Märksõnad
Tagasi üles