Eestis kasutab 5G telefoni ligi sada tuhat inimest

tehnika.postimees.ee
Copy
Apple iPhone on praegu Eestis populaarseim 5G võrgus kasutatav telefon.
Apple iPhone on praegu Eestis populaarseim 5G võrgus kasutatav telefon. Foto: SYSPEO / Scanpix

Ligi sada tuhat Telia klienti on mai lõpu seisuga kasutamas uusimat 5G võrku ning selliste klientide arv kasvab iga kuu tuhandete võrra, näitab Telia võrgustatistika. Populaarseim 5G telefon on iPhone 12.

Konkurentsitult kõige populaarsem 5G telefon on Telia võrgus praegu iPhone 12, järgneb Samsung Galaxy A52s. Kümne kõige populaarsema 5G telefoni hulka mahuvadki hetkel vaid Apple’i ja Samsungi mudelid.

Telia erakliendiüksuse juht Kristjan Viilmann tõdes, et kõigist Telia poolt sel aastal müüdud telefonidest moodustavad 5G toega mudelid juba 74%.

«Kahe viimase kuu arvestuses ulatub 5G telefonide osakaal aga juba 80 protsendini kõigist meie poolt müüdud telefonidest. Ühest küljest näitab see, et inimesed otsivad uut telefoni soetades tulevikukindlust ning soovivad olla valmis uue mobiilsidetehnoloogia kasutuselevõtuks. Teisalt suureneb pidevalt pakutavate 5G telefonide hulk,» selgitas Viilmann.

Kasutajatele tähendab 5G telefonide tulek kiiremat andmesideühendust ja enim on see tuntav selliste viite suhtes kriitiliste funktsioonide kasutamisel, nagu näiteks mängude mängimine või otseülekannete edastamine.

Telia erakliendiüksuse juhi kinnitusel on 5G-st saamas ja osaliselt juba saanud tänapäeva telefonide standard ning seda mitte pelgalt tippmudelite, vaid ka soodsama keskklassi mudelite seas, mis on 5G toonud pea kõigile kättesaadavasse ulatusse. Soodsaimate 5G toega nutitelefonide hinnad algavad vähem kui 200 eurost.

«Telia 5G võrk on olnud meie klientidele avatud enam kui poolteist aastat, kuid juba enne võrgu avamist käis meil tihe koostöö erinevate tootjatega selle nimel, et nende uued 5G telefonid oskaks meie võrgus toimida. See on olnud suur ja järjepidev töö ning täna leiab meie kaubavalikust ca poolsada erinevat 5G telefoni mudelit. Tootjatest on esindatud Apple, Samsung, Sony, OnePlus, Xiaomi ja Nokia,» lisas Viilmann.

Kõige populaarsemad 5G telefonid Telia võrgus

(2022. aasta mai lõpu seisuga)

  1. iPhone 12
  2. Samsung Galaxy A52 5G
  3. iPhone 12 mini
  4. iPhone 12 Pro
  5. iPhone 13 Pro
  6. iPhone 13
  7. Samsung Galaxy S21 5G
  8. iPhone 12 Pro Max
  9. Samsung Galaxy A22 5G
  10. iPhone 13 Pro Max

Allikas: Telia

Tagasi üles