L, 2.07.2022

FOTOD ⟩ Pomm Tallinnas Vene saatkonna juures

Marek Strandberg
, teaduse- ja tehnikatoimetuse juhataja
Pomm Tallinnas Vene saatkonna juures
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Rait Präätsa «Pilv» vaatab läbi HOP-galerii akna tõtt Vene saatkonna seinal olevate valvekaameratega. Huvitav, kas need passivad, kui sobilik hetk ja näitus viiakse kiibipõua leevendamiseks diplomaatilise postiga Venemaale?
Rait Präätsa «Pilv» vaatab läbi HOP-galerii akna tõtt Vene saatkonna seinal olevate valvekaameratega. Huvitav, kas need passivad, kui sobilik hetk ja näitus viiakse kiibipõua leevendamiseks diplomaatilise postiga Venemaale? Foto: Marek Strandberg

Kunstipomm, mille koostisosadeks on juba ajalukku ränannud kiibid ja emaplaadid ning muu elektroonika, ei tekita loodetavalt idanaabris kirge seegi näitus venemaale viia. Kui mõnedki kunsti seotud kiipidest on veel «elusad», võiks näitusetäis asju nii mitmegi tanki digitaalseks seljaajuks sobida.

Sedapuhku on siiski tegu kunstipommiga. HOP-galeriis, kohe Vene saatkonna kaameratega valvatud Hobusepea tänavapoolse tiiva all on galeriisse kokku seatud näitus kiipidest, kivist ja klaasist tegelastest ning muudest objektidest. See kõik on väga märgiline: ühtpidi on kriisiks ju kujunemas ka see asjaolu, et kiibita ja algoritmideta asju me ümber enam väga polegi.

Märksõnad
Tagasi üles