Lisaks pakuvad USA õiguskaitseorganid 15 miljonit dollarit igaühele, kes teavitab neid Conti grupeeringu juhtide asukohast.
Sanktsioonide tõttu ei olnud pea ühelgi suuremal ettevõttel lunaraha võimalik maksta, isegi kui nad seda soovinuksid. Seega tuleb jõugul olemasolev imago maha jätta ning alustada uuesti väiksemate üksustega.
Kui iga ettevõtte töötaja omab ligipääsu kõikidele andmetele, siis piisabki ühest nõrgast lülist ja kahju on tehtud.
Ronnie Jaanhold, Cybers
Uued rakukesed alluvad suures pildis endiselt Conti juhtidele ning maksavad häkkeriteenuste eest katust, seega on firmade jaoks olukord kübermaastikul muutumas veelgi ohtlikumaks. Ühe ründajate grupi asemele on tekkimas potentsiaalselt kümneid samasuguseid, suurendades ründevõimekust ning vähendades õiguskaitseorganite võimalusi neid peatada.
Suures pildis ongi ilmumas nelja sorti Conti järeltulijaid. Pool-autonoomsed rakukesed koosnevad tavaliselt mõnest väiksemast olemasolevast rühmitusest, kuhu on lisatud Conti konsultant või mentor.
Vargus ja väljapressimine lüüakse lahku
Murettekitavaks teeb ka tõsiasi, et mitmed Conti järeltulijad hakkavad keskenduma ainult andmete varastamisele ja müümisele, mitte lunavarale ja väljapressimisele.
Kui siiani oli kurjategijate huvides anda ohvritele teada, et nende süsteemidesse on sisse murtud, siis nüüd võib seda märgata alles siis, kui tundlik info on internetiavarustes maha müüdud ning mainekahju koos võimalike andmekaitsenõuete rikkumisega seotud trahviga soolas.
Sellise andmevarguse mainekahju on pikaajaline – lekked ja kliendiinfo elab internetis igavesti ning ettevõtte partnerid või kliendid võivad selle tagajärjel langeda ise rünnaku ohvriks veel mitu aastat hiljem.