R, 9.12.2022

Ambitsioonikas videomäng lubab sul külastada enam kui 1000 planeeti

Sten Kohlmann
, ajakirjanik-toimetaja
Ambitsioonikas videomäng lubab sul külastada enam kui 1000 planeeti
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Bethesda Softworks

Suur suvine uudistelaviin on alanud. Videomängukompaniid kuulutavad üksteise võidu välja uhiuusi teoseid, avaldavad värskeid treilereid ning kergitavad saladuseloori mängudelt, millest varem väga vähe räägitud.

Viimaste hulka kuulub ka Bethesda ambitsioonikas rollimäng «Starfield». Kuigi teos kuulutati ametlikult välja juba 2018. aasta juunikuus, on selle kohta seni avaldatud äärmiselt vähe. Parimal juhul on huvilised pidanud leppima vaid mõne üksiku pildiga. Seda kuni praeguseni.

Hiljuti toimunud pressikonverentsi raames avaldasid Xbox ja Bethesda lõpuks ometi «Starfieldi» mängupilti tutvustava treileri. 15 minutit kestvas klipis selgub, et mängijad saavad külastada mitmeid erinevaid planeete, võidelda kosmosepiraatidega, ehitada üles isikliku baasi ja kosmoselaeva ning palju-palju muud.

«Nagu meie eelmisedki mängud, on tegemist eepilise rollimänguga, kus saad olla, kes soovid ja minna, kuhu soovid,» sõnas teose režissöör Todd Howard. «Aga sel korral avastad sa kosmost!»

Howardi väitel leiab mängija nende seni kõige ambitsioonikamast mängust 100 erinevat tähesüsteemi, mis omakorda võimaldavad külastada enam kui 1000 erinevat planeeti. Mõned neist on asustamata kivimürakad keset kosmost, teised aga kirevad ja elu täis. «Me ei suuda ära oodata, mida te leiate,» sõnas Howard.

Kahjuks on praegu veel segane, kui paljud neist planeetidest on protseduuriliselt genereeritud (ehk arvuti on need suvaliselt loonud) ning mitmed on arendajate n-ö käsitsi tehtud.

Teose üleüldine narratiiv jääb Howardi sõnul mängija enda valida. Üldises plaanis eksisteerib paar suuremat fraktsiooni, kellest üks üritab paljastada iidsete esemete saladust, teine aga külvata kosmoses kaost.

Kui võtta aluseks Bethesda varasemad mängud, võib eeldada, et ka siin on võimalik valida üks, kellele loojalsust üles näidata, et seeläbi teiste fraktsioonidega sõjajalale sattuda.

Tegelase loomise süsteem on äärmiselt detailne. Lisaks oma välimusele saab kujundada ka enda tausta, mis omakorda mõjutab mingil määral ka teiste tegelastega suhtlemist. 

Detailne on ka võõrastele planeetidele kodubaaside ehitamine ning enda kosmoselaeva kujundamine. Viimasega saab ka reaalselt tähtede vahel sõita ja pahatahtlike fraktsioonidega sõda pidada.

Kahjuks peame «Starfieldi» ilmumist veel natukene ootama. Algselt pidi teos poelettidele jõudma juba tänavu sügisel. Maikuus teatas aga Bethesda, et on otsustanud mängu tuleva aasta kevadesse lükata. 

«Starfield» ilmub nii PC kui ka Xbox Series X/S peal.

Märksõnad
Tagasi üles