R, 9.12.2022

Nagu «Apteeker Melchior»! See mäng viib sind 16. sajandisse mõrvamüsteeriumit lahendama

Sten Kohlmann
, ajakirjanik-toimetaja
Nagu «Apteeker Melchior»! See mäng viib sind 16. sajandisse mõrvamüsteeriumit lahendama
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: Obsidian Entertainment

Oleme harjunud, et tänapäevased videomängud pakuvad meile eelkõige futuristlikke elamusi. Me saame sõita kosmoses tähtede vahel, külastada võõraid planeete või kõmmutada püstolitega, mis tulistavad lasereid. Üks mäng aga tahab meid viia tagasi keskaega.

Suure suvise mänguuudistesaju raames teatas Microsoft, et juba sel sügisel avaneb kõikidel soovijatel võimalus minna ajas tagasi 16. sajandisse, et seal erinevaid mõrvamüsteeriume lahendama hakata. Meenutab pisut kodumaist raamatu- ja filmisarja «Apteeker Melchior», kas pole?

«Pentiment» viib meid 16. sajandi alguse Saksamaale. Teose keskmes on rändav kunstnik Andreas Maler, kelle sõber satub mõrva kahtlusaluseks. Nii peabki Andreas saatuse tahtel hoopiski detektiiviks kehastuma, et tõde välja selgitada ning sõbra süütust tõestada.

Muidugi pole ülesanne aga nii lihtne, kui esialgu tunduda võib. Andrease järgmised 25 aastat kuluvad justnimelt erinevate juhtumite lahendamise alla. Selleks tuleb tal inimestega suhelda, erinevaid valikuid teha, asitõendeid ning sündmuskohti uurida ja lõpuks süüdlasele sõrmega osutada.

Kõike seda saadab unikaalne visuaalne stiil, mis inspireeritud keskaja kunstist, puugravüüridest ning ajaloost endast. 

Teose loojaks on Obsidian Entertainment. Teame neid selliste mängude poolest nagu «Fallout: New Vegas», «Pillars of Eternity» ja «The Outer Worlds».

«Pentiment» ilmub käesoleva aasta novembrikuus arvutil ja Xboxi konsoolidel. Lisaks on teos ilmumiskuupäevast alates mängitav läbi Game Pass teenuse.

Märksõnad
Tagasi üles