Päevatoimetaja:
Kaido Einama
Saada vihje

Samsung pettis jälle testitulemustega, et teistest paremana välja paista

Copy
Samsung Electronics tabati teleritestijate poolt testitulemustega manipuleerimiselt. Tootja lubab tarkvarauuendusega näitudega trikitamise kõrvaldada.
Samsung Electronics tabati teleritestijate poolt testitulemustega manipuleerimiselt. Tootja lubab tarkvarauuendusega näitudega trikitamise kõrvaldada. Foto: Kim Hong-Ji / Reuters / Scanpix

Märtsis viskas tuntud jõudlustestide tarkvara pakkuja Geekbench Samsungi mõned uuemad tipptelefonid, nagu Galaxy S10, S20, S21, ja S22 oma jõudlustestide edetabelist välja, kuna Samsung manipuleeris tulemusi vastavalt sellele, kui telefon tundis ära, et jooksutatakse jõudlustesti äppi. Nüüd on lahvatanud uus skandaal. Samsungi nutitelerid pidid samuti testide jooksutamisel selle tulemusi paremaks manipuleerima, kui tunnevad, et testitakse.

Portaal FlatpanelsHD kirjutab, et Samsung tabati petmiselt, kuna on kohandanud oma telerid ära tundma kasutatavaid levinud seadmeteste ja sellele vastavalt näiteks ekraani heledust või muid parameetreid ajutiselt tegelikust paremana näitama. Lõuna-Korea tehnoloogiahiid lubab nüüd pakkuda olukorra lahendamiseks tarkvarauuendust.

Esimesena avastas anomaalia Vincent Teoh portaalist HDTVTest, kes leidis, et kui kasutada testimiseks tavaliselt kasutatava 10-protsendiline ekraanisuuruse asemel ebastandardset 9-protsendilist, siis on Samsungi teleritel hoopis nõrgemad tulemused. 

Samuti avastas sellise anomaalia FlatpanelsHD.

Selgus, et Samsungi nutiteler QN95B mitte ainult ei muuda oma värve ja heledust mõõtmiste ajal, vaid suurendab ka maksimaalset heledust hetkeks kuni 80 protsendi võrra 1300 niti pealt kuni 2300 nitini. See on ajutiselt võimalik, kui teleri toiteallikas saadab miniLED-taustvalgustusega lühikesi väga eredaid sähvatusi. Neid ei saa aga ilma paneeli kahjustamata kogu aeg kasutada.

Samsung lubas sellel konkreetsel mudelil tarkvarauuendusega petufunktsiooni kõrvaldada.

Märksõnad

Tagasi üles