PILDID JA VIDEO ⟩ Mark Zuckerberg näitas seadmeid, millega tahab teha virtuaalreaalsuse päris maailmast eristamatuks

Kaido Einama
, ajakirjanik
Copy
Meta tegevjuht Mark Zuckerberg tutvustas eelmisel nädalal maailma ajakirjanikele uusi virtuaalprillide prototüüpe, millega ta plaanib viia virtuaalreaalsuse kogemuse päris maailma tunnetamise tasemele.
Meta tegevjuht Mark Zuckerberg tutvustas eelmisel nädalal maailma ajakirjanikele uusi virtuaalprillide prototüüpe, millega ta plaanib viia virtuaalreaalsuse kogemuse päris maailma tunnetamise tasemele. Foto: META

Virtuaalreaalsus paneb pea valutama ja tekitab mõnedel tasakaaluhäireid, näitavad uuringud. Kuid see kõik ei tähenda midagi, sest tõelist tehisreaalsust veel polegi nähtud, usub Meta (endise Facebooki) juht Mark Zuckerberg. Eelmisel nädalal kutsus ta kokku ajakirjanikud Zoomi kohtumisele, kus ka Postimees osales ning näitas, kuhu Facebook oma Metaverse´iga tahab välja jõuda.

Latt on seatud päris kõrgele - Zuckerberg ja Metat abistav tehnoloogiafirma Reality Labs Research tahavad valmis saada sellise virtuaalprillidega seadme, mis näitaks pilti niisama hästi, nagu me näeme päris maailma. See tähendab, et tulemus rahuldab tegijaid alles siis, kui virtuaalreaalsuse kvaliteet läbib nii-öelda visuaalse Turingi testi. Inimese jaoks on tehismaailma pilt siis täpselt sama hea ja mugav, kui lihtsalt oma silmadega enda ümber ringi vaadates. Sinna aga on veel pikk tee minna.

Virtuaalprillide ekraaniresolutsioon on ainult üks ja kõige lihtsam probleem, mis vajab lahendamist. Lisaks on vaja tavalistest ekraanidest kordades suuremat heledust, väga head pildiliigutamise kiirust, nii et ka kiirelt pead pöörates ühtki moonutust ei tekiks ning võimalust teravustada oma silm lähedal ja kaugel asuvatele asjadele. Moodsatest HD kvaliteediga telekatest on näiteks «päris elu» kohati kuni sada korda eredam.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles