Militaarmessi viis suurt uudist: millal võiks läbi seinte vaatamise masinat või kaugjuhitavat tanki vaja minna?

Kaido Einama
, ajakirjanik
Copy
Saksa uus põhitank KF51 Panther oli Eurosatory 2022 militaartehnika messi üks põhiuudistest, mis näitab kätte, kuhu lahingutehnika lähiaastatel suundub.
Saksa uus põhitank KF51 Panther oli Eurosatory 2022 militaartehnika messi üks põhiuudistest, mis näitab kätte, kuhu lahingutehnika lähiaastatel suundub. Foto: Benoit Tessier / Reuters / Scanpix

17. juunil Pariisis lõppenud viiepäevane kaitsetehnika mess Eurosatory 2022 tõi 57 tuhande vaataja ette suure hulga uut militaartehnikat, mis on pärast Venemaa agressiooni Ukrainasse saanud täiesti uue tähtsuse. Mida muutunud oludes tehnilised uuendused praegu tähendavad, seda kommenteerivad Eesti kaitsejõududest major Veiko Dieves (2. jalaväebrigaadi staabiohvitser) ja Kaarel Piip (Kaitseväe Akadeemia elektroonilise võitluse kompetentsikeskuse juhataja-juhtivteadur).

Rahvusvaheline maa- ja õhukaitsenäitus Eurosatory toimub iga kahe aasta tagant, esimest korda toimus see praegusel kujul aga juba 1967. aastal. Rahvusvahelisel näitusel saab näha lisaks hulgale kaitsetööstuse ettevõtetele veel ka päästetehnikat ja äriteenuseid ning ligi 200 esinejaga konverentsiettekandeid. Isegi kaitsetööstuse idufirmadele oli oma nurgake. Siin on aga viis messilt leitud uut toodet, mille kasulikkust ja olulisust kommenteerivad Eesti kaitsejõudude esindajad.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles