R, 31.03.2023

Segaduses seisma jäänud isejuhtivad autod ummistasid San Franciscos ristmiku

tehnika.postimees.ee
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Tegemist polnud masinate mässuga, Cruise´i isejuhtivate autode ummistus näitas, et mingi süsteemiviga on veel siiski lahendamata.
Tegemist polnud masinate mässuga, Cruise´i isejuhtivate autode ummistus näitas, et mingi süsteemiviga on veel siiski lahendamata. Foto: Cruise

General Motorsi tütarfirma Cruise isejuhtivad taksod hakkasid eelmisel nädalal ootamatult San Franciscos ummikusse kogunema, jäädes keset teed seisma. Autonoomsete autode uusima probleemi põhjus pole veel selgunud.

Ühes San Francisco tänavanurgas hakkasid Cruise´i autod kogunema ja jäid seisma teelt minema parkimata, ummistades tänava, avaldati Redditi postituses. Piltidelt on näha ligi kuut sõidukit, mis ei oska enam edasi sõita.

Cruise alustas avalikult isejuhtivate taksode teenusega alles 24. juunil, kui pressiteates lubati, et aeg selleks on nüüd käes. Ettevõte sai juuni alguses California osariigilt loa autonoomsete autodega teenuse pakkumiseks.

Cruise'i juhita autonoomne takso töötab ainult õhtul ja öötundidel kella 22-st kuni kuueni hommikul ning ainult selleks ettenähtud piirkondades San Franciscos. Piirangud on osa regulaatorite ja ettevõtte plaanidest tõestada sellise süsteemi ohutust ning tõhusust enne selle kasutuselevõttu igal pool ja igal ajal.

Isejuhtivad autod said kokku Goughi ja Fultoni tänavate ristmikul, mitte kaugel linnavalitsuse hoonest ja jäid seal umbes kaheks tunniks seisma, blokeerides kogu liikluse. Õnneks oli öine aeg ja suurt segadust ei tekkinud.

Ainuke võimalus liiklusummik lahendada oli inimjuhtide abiga autod ükshaaval minema toimetada või elektrooniliselt kaugjuhtimisega need teelt ära parkida.

«Meil oli tõesti sel nädalal probleem, mille tõttu mõned meie sõidukid kogunesid kobarasse,» kommenteeris juhtumit Cruise´i pressiesindaja. «Kuigi see lahenes ja reisijaid see ei mõjutanud, vabandame kõigi ees, kes tundsid ebamugavusi.»

Siin videos on näha, kuidas isejuhtivad taksod töötavad, kui firma töötajad tõid oma vanemad juuni alguses proovisõidule:

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles