ARVUSTUS Freebuds Pro 2 - kõrvaklapid nagu kõlarid, aga juhtida tuleb ettevaatlikult

Kaido Einama
, ajakirjanik
Copy
Huawei Freebuds Pro 2 pakub mitut maailma esimest lahendust, mis sellistesse kõrvaklappidesse nüüd ära mahutatud. Ootused olid aga võib-olla eelreklaamiga liigagi kõrgeks aetud.
Huawei Freebuds Pro 2 pakub mitut maailma esimest lahendust, mis sellistesse kõrvaklappidesse nüüd ära mahutatud. Ootused olid aga võib-olla eelreklaamiga liigagi kõrgeks aetud. Foto: Kaido Einama

Maailma esimesed nn Hi-Res Dual Sound Systemiga kõrvaklapid Huawei FreeBuds Pro 2 on justkui kõlarid, sest neis on eraldi kõlarielemendid kõrgemate ja madalamate sageduste jaoks. Põhjalik eelreklaam ajas ootused kõrgeks, aga kas uued klapid neile tegelikult vastasid? Proovime järgi.

Maailma esimene on ka nn Quad-magnet Dynamic Driver ehk põhielement ning kõrgsageduslik mikroplanaarne membraan, mis lahti seletatult tähendab sellise ehitusega kõlarielementi, mis eriti täpselt kõrgemaid sagedusi esitab. Lisaks toetavad klapid kvaliteetset LDAC audiokoodekit ning teise põlvkonna aktiivset mürasummutust.

Turunduslikke termineid ja uute tehnoloogiate kirjeldusi on uuel mudelil terve lehekülg, kõrvaklapid ise aga meenutavad ka varem nähtud Huawei eelmise põlvkonna klappe just oma juhtimise poolest. Küll aga on märgata kohe alguses kapslist kuulareid välja võttes, et üks asi on veel paremaks muutunud. Nimelt saab need kõrvanööbid laadimiskapslist väga lihtsasti kätte, selleks ei pea isegi kahte kätt kasutama, nagu mõnedel varasematel mudelitel. Klapid käivad kergelt sisse-välja ning on varustatud erinevates suurustes silikoonist otstega, mille seast saab just oma kõrvale sobivad välja valida.

Tagasi üles