1. juulil rakendusidki suitsumasinad tööle, kattes Kertši väina ületava silla osaliselt paksu valge tossuga. See aga olevat autojuhte pimestanud ning põhjustas liiklusõnnetusi. Suitsukate on levinud viis varjumiseks selliste rakettide ja isejuhtiva laskemoona eest, mis kasutab sihtmärgi tabamiseks infrapuna-andureid ning objekti kuju tuvastust kaameratega. Raketitõrjeks kasutatakse spetsiaalse koostisega aerosooli, mis võimalikult palju eksitab.
Pole teada, mille eest täpsemalt venelased oma tähtsat strateegilist objekti kaitsevad, sest Ukraina ballistiliste rakettide laskeulatusse see ei ulatu. Ka hävitajatega on üsna keeruline nii kaugele tihedast Krimmi poolsaare õhukaitsest mööda hiilida. Võimsaim relv, mis Ukraina merekaitseks on saadaval, on USA laevatõrjerakett Harpoon, mis aga lendab vaid ligi 124 kilomeetri kaugusele. Sellest jääb Ukraina kontrolli all olevalt territooriumilt tulistades ilmselgelt väheseks.
«Kui me suudaksime Kertši silla hävitada, siis oleksime me seda juba teinud,» ütles Ukraina julgeolekunõukogu juht Oleksii Danilov aprillis. «Kui meil aga ikkagi millalgi avaneb võimalus seda teha, siis me seda ka teeme.»