R, 27.01.2023

Spotify sai Moskva rahukohtus trahvi

Spotify sai Moskva rahukohtus trahvi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Spotify pole oma kasutajate andmeid viinud Venemaa serveritesse ja sai trahvi. LinkedIn on selle nõude täitmata jätmise pärast Venemaal blokeeritud, Spotifyt saab veel kuulata.
Spotify pole oma kasutajate andmeid viinud Venemaa serveritesse ja sai trahvi. LinkedIn on selle nõude täitmata jätmise pärast Venemaal blokeeritud, Spotifyt saab veel kuulata. Foto: Dado Ruvic / Reuters / Scanpix

Moskva Taganka rahukohus tunnistas neljapäeval Rootsi muusikaplatvormi Spotify süüdi keeldumises lokaliseerida venelastest kasutajate andmed Venemaal, teatas Interfaxi korrespondent kohtusaalist.

«Tunnistada Spotify AB süüdi Vene haldusseadustiku paragrahvi 13.11 8. osa alusel (operaator ei täida isikuandmete kogumisel kohustust tagada kodanike isikuandmete salvestamine, süstematiseerimine, kogumine ja säilitamine Venemaal asuvates andmebaasides) ja määrata rahatrahv summas 500 000 rubla (8000 eurot - BNS),» teatas kohtunik otsusest.

Spotify on voogedastusteenus, kus saab seaduslikult kuulata muusikat, heliraamatuid ja taskuhäälingu saateid kuutasu eest. Teenus moodustab rohkem kui kolmandiku maailma heli voogedastusest.

See on saadaval enamikus Põhja- ja Lõuna-Ameerika riikides, peaaegu kõigis Euroopa riikides, sealhulgas Venemaal, aga ka mõnes Aasia ja Aafrika riigis ning Austraalias ja Okeaanias.

Roskomnadzor teatas varem, et Venemaa kasutajate isikuandmete säilitamise lokaliseerisid umbes 600 välisfirmade esindust Venemaal. Andmed Venemaal lokaliseerinud ettevõtete hulgas nimetati Apple'it, Microsofti, Samsungi, PayPali, Booking.com-i ja LG-d.

Suhtlusvõrgustik LinkedIn on lokaliseerimisnõude rikkumise tõttu Venemaal juba blokeeritud. 2016. aastal rahuldas Moskva Taganka kohus Roskomnadzori sellekohase nõude.

Märksõnad
Tagasi üles