USA ja Hiina pingete kuhjumise ajal otsustas Hiina katsetada vaid 120 km kaugusel Taiwani saartest oma uut hüperhelikiirusel raketti, mis on väidetavalt tabamatu ükskõik millisele praegu eksisteerivale õhutõrjele.
Hiina katsetas Taiwani külje all oma uut hüperhelikiirusel raketti
Hiina raketisüsteem DF-17 võib tabada nii paigalolevat kui liikuvat sihtmärki ning muudab teel olles suunda, tehes võimaliku sihtkoha raskesti äraarvatavaks. Lisaks on mitmekordse helikiirusega liikuvat relva väga raske, kui mitte võimatu õhutõrjel tabada.
Pühapäeval Hiina rahvavabastusarmee moodustamise 95. aastapäeva eel välja tulistatud rakett töötav tahkekütusel ja valitsus avaldas ka selle väljalaskmise promovideo:
Hiina valitsuse avaldatud video näitas raketi otse üles saatmist transporteri püstitusseadmest. Riigimeedia lisas, et see ülihelikiirusega rakett on peaaegu jälitamatu.
Väidetavalt on DF-17 Hiina esimene hüperhelikiirusel rakett. Pärast keskmise ulatusega tahkekütusel töötava ballistilise raketi väljalaskmist saavutab teises etapis startiv plaaner kiiruse üle 5 Machi (rohkem kui 6000 kilomeetrit tunnis). Relvast on olemas ka mereväe versioon: hüperhelikiirusega laevatõrjerakett, mida tuntakse CH-AS-X-13 nime all. Praegu on väljatöötamisel kolmas platvorm, millega saab laevalt käivitada laevavastase raketi YJ-21.
Uut relva on nimetatud ka «lennukikandja tapjaks», sest teoreetiliselt peaks see olema võimeline läbi lipsama ka lennukikandja õhutõrjest.
Raketikatsetus viidi läbi Pingtani saarel, mis asub ligikaudu 130 kilomeetrit Taiwanist.
USA esindajatekoja spiikri Nancy Pelosi juhitav kongressi delegatsioon plaanib teha lähiajal ringsõidu Aasia Vaikse ookeani piirkonnas, mis on viinud pingeteni USA ja Hiina vahel, kuna välistatud pole ka kõrgetasemeline Taiwani külastus. Raketikatsetust seostatakse Hiina jõudemonstratsiooniga just enne seda visiiti.