Oneplus ja OPPO võivad kaduda ka teistest riikidest.
Nokia küsib iga telefoni eest 2,5 eurot litsentsitasu.
Saksamaal lahvatas augusti alguses skandaal, kui kohus keelas Hiina tootjate Oneplus ja OPPO mobiilide müügi. Põhjuseks on patendivaidlus, milles Nokia süüdistab Hiina tootjat kahe Nokiale kuuluva patendi ilma õigusteta kasutamises. Nüüd küsib Nokia iga telefoni eest litsentsitasu.
Kaks patenti, millele Hiina tootjal õigusi pole, on EP 35 57 917 ja EP 20 80 193, mis puudutavad vastavalt seadme ärkveloleku juhtimist katkendliku side ajal ja audiosignaalide viivituse juhtimist.
Nokia on nüüd pakkunud välja ka lahenduse ühele Euroopa suurimale turule tagasitulekuks: OPPO ja Oneplusi telefonide eest peaks maksma patenditasu 2,5 eurot iga seadme pealt ning patendivaidlus saaks lahendatud.
Hiina tootja BBK telefone võib lisaks ähvardada keeld üle maailma. Seega võivad BBK-le kuuluvad OPPO ja Oneplusi kaubamärgiga mobiilid ära kaduda igalt poolt, kus Nokia seda kohtu kaudu nõuab, kirjutab Android Police.
Mannheimi piirkonnakohus tegi otsuse Soome firma kasuks 21. juunil ja Müncheni piirkonnakohus 5. augustil, mille järel rakendatigi riigis müügikeeld. BBK peab aga Nokia nõutud tasu liiga suureks.
OPPO nime all müüakse maailmas 200 miljonit telefoni aastas, millest 2 miljonit müüakse Saksamaal. Saksamaa seaduste järgi peaksid BBK-le kuuluvad ettevõtted sõlmima Nokiaga ülemaailmse lepingu ja maksma üle maailma kõigi müüdavate nutitelefonide litsentsitasud. USAs pole OPPO saadaval, kuid näiteks Euroopas võivad kohtud Nokia nõudel ka teistes riikides selle telefoni müügi peatada. Teadaolevalt on Nokia taotlenud patendivaidluse lahendamist ka Indias, mis on BBK üks põhiturgudest. Kui seal müügikeeld rakendub, siis ei jää Hiina tootjal muud üle, kui nõustuda Soome firma litsentsitasude nõudega, sest vastasel juhul poleks enam põhiturgudel võimalik neid telefone müüa.
Huvitava kurioosumina tabas täpselt sama saatus Nokiat Saksamaal veebruaris, kui USA ettevõte VoiceAge EVS LLC teatas, et Nokia telefonidel pole õigust kasutada nende litsentseeritavat EVS-tehnoloogiat ehk Enhanced Voice Service'it. Seetõttu keelati seal müüa osa Nokia telefone mobiilikõnede võimalusega üle LTE-võrgu (VoLTE).