Muud olulised asjad, mida kasutatud elektrisõiduki ostmisel arvestada
Pidurid. Kui elektrisõiduk parajasti ei kiirenda, kasutab ta sõiduki aeglustamiseks regeneratiivpidurdust, mis vähendab pidurite kasutamist. Kulunud piduritega autot on palju kasutatud ja seda tuleks põhjalikumalt kontrollida.
Tarkvarauuendused. Elektrisõidukite, nagu teistegi süsteemide tarkvara uuendatakse pidevalt. Arendajad kõrvaldavad teadaolevad vead ja lisavad sõiduki jõudluse parandamiseks uusi funktsioone. Omanikud lükkavad aga sageli süsteemi uuendamist edasi, mistõttu pole harvad need juhused, kui elektrisõiduk töötab vana tarkvaraversiooniga. See näitab, et omanik ei ole sõiduki eest piisavalt hoolitsenud, mis võib tekitada sõiduki ostjale tulevikus probleeme.
Hooldus. Mitte kõik automehaanikud ei oska elektrisõidukeid remontida, mistõttu usaldusväärse töökoja leidmine võib olla ootamatult keeruline. Spetsialistid soovitavad hooldada sõidukit ametlikus esinduses, kus kasutatakse originaalosi ja antakse tööle garantii. Enne kasutatud elektrisõiduki ostmist soovitame kontrollida, kas kõik remonditööd on tehtud usaldusväärses autoremonditöökojas.
Valikute puudumine. Erinevaid bensiini- ja diiselmootoriga automudeleid on tuhandeid, aga elektrisõidukite turul valitseb teine seis. Olukord paraneb aeglaselt, sest järjest enam tootjaid otsustab elektrisõidukite kasuks, samuti kasvab pidevalt uute mudelite arv. Elektrisõidukite järelturg on aga veel palju piiratum, mistõttu 5–10-aastase maasturi või pereauto leidmine võib olla üsna keeruline.
Esimese elektrisõiduki ostmine
Nagu iga kasutatud sõiduki puhul, tuleb enne elektrisõiduki ostmist arvestada paari asjaga. Kui auto ajalugu on puhas ja aku terve, tasub elektri peale üle minna. Kuigi paljud juhid suhtuvad kasutatud elektrisõiduki ostmisse endiselt skeptiliselt, pole muretsemiseks alati põhjust.
Elektrisõiduk tuleb viia enne ostmist põhjalikuks kontrolliks remonditöökotta. Kui kõik on korras, saab harjuda vaikse sõidu ja tasuta parkimisega.