L, 28.01.2023

Eestis hakkavad õppima tuhanded Ukraina lapsed, kellel napib kooli tarbeks arvuteid

tehnika.postimees.ee
Eestis hakkavad õppima tuhanded Ukraina lapsed, kellel napib kooli tarbeks arvuteid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Foto: Pixabay

Eesti Hariduse Infosüsteemi (EHIS) andmetel alustavad Eestis sel õppeaastal kooliteed tuhanded Ukraina sõjapõgenikest lapsed, kellest paljudel on puudu arvuti, mis õppetööd lihtsustaks.

EHIS-e andmetel on Eestis registreeritud eelolevaks õppeaastaks kokku enam kui 4600 Ukraina last, kellest ligemale pooled on registreeritud Harju maakonnas (sh Tallinn), kümnendik Tartu maakonnas ning ligikaudu 7 protsenti nii Pärnu kui Ida-Viru maakonnas.

MTÜ Lastekaitse Liit esindaja Annika Silde sõnul andsid kohalikud omavalitsused juba kevadel teada, et abivajadus Ukraina lastele arvutite tagamiseks on suurusjärgus 1000 arvutit.

«Seniste annetustega oleme sellest vajadusest rahuldanud vähem kui pool ehk veidi enam kui 400 arvutit on jõudnud Ukraina sõjapõgenike lastele. Samas on olukord vahepeal ka muutunud ning vajadus arvutite järele pigem kasvab veelgi. Seetõttu kutsume endiselt ettevõtteid annetama töökorras ja mitte vanemaid kui viis aastat arvuteid,» märkis Silde.

Täpsema info selle kohta, kuidas saavad nii eraisikud kui ettevõtted annetada koolilastele arvuteid, leiab MTÜ Lastekaitse Liit veebilehelt.

Mitmed Eesti ettevõtted on Ukraina peredele kogunud toetuseks erinevaid nutiseadmeid ning ka muud vajalikku. Telia toetustegevuste juht Elo Võrk ütles, et mõne aja eest kutsus ettevõte oma töötajaid üles annetama Ukrainast saabunud lastele nutiseadmeid ja nendega seotud lisavarustust.

«Saime tänu oma töötajate annetustele anda Ukraina lastele enam kui 100 nutitelefoni, 30 nuputelefoni, enam kui paarkümmend arvutit, 13 nutikella ja 6 arvutiekraani. Lisaks on Telia toetanud Ukraina peresid enam kui 270 ruuteriga, et lihtsustada sõjapõgenikele interneti kättesaadavust Eestis,» sõnas Võrk.

Märksõnad
Tagasi üles