Hilton ei jää ilmselt ainukeseks kosmoses majutuse pakkujaks, sest pärast rahvusvahelise kosmosejaama ISS töö lõpetamist on NASA-l plaanis toetada lausa mitme era-kosmosejaama ehitamist.
Amazoni asutaja Jeff Bezose osalusel on kavas rajada veel teinegi kosmosejaam Orbital Reef, kus «avarad moodulid suurte Maa poole avanevate akendega võimaldavad reisijatel nautida meie planeedi ilu ja kogeda kaaluta olemise põnevust täielikus mugavuses,» mainitakse selle kosmosesihtkoha tutvustuses. Kes sinna hotellitubadesse kohti müüma hakkab, pole veel avalikustatud, kuid kosmosehotelli lubatakse välja rentida ka näiteks filmivõteteks kaaluta olekus.
Kosmosevõidujooksus pärast ISS-i sulgemist ei taha maha jääda ka Hiina ja Venemaa. Hiinlaste Tiangongi kosmosejaam on praegu ehitusjärgus. Selle kaks esimest moodulit, Tianhe ja Wentian on juba üles lennutatud vastavalt 2022. aasta aprillis ja 2022. aasta juulis. Roskosmos teatas samuti oma suurest huvist riigile kuuluva kosmosejaama vastu, mille ehitus võiks alata juba enne, kui Venemaa 2024. aastal ISS-ist lõplikult lahkub.
Kuidas näeb välja kosmoseturisti reis?
Suborbotaalne reis
Kosmoseturistina saab reisida kõige lühemalt lihtsalt korraks kaaluta olekusse, mis on lühim retk. Kuna ametlikult algab kosmos 100 kilomeetri kõrgusel ehk Kármáni joonel, siis peaks kosmoselaev turistid vähemalt sellele kõrgusele viima. Sealt saab näha musta kosmilist taevast ning silmapiir on kummis maa kumeruse tõttu. Kogeda saab kaaluta olekut.
Juulis 2021 viis Virgin Galactic kosmoseturistid 90 km kõrgusele, mis pole küll ametlik kosmos, kuid loeti siiski kosmosereisiks. Samal kuul lendas ametlikult kosmosesse ka Blue Origin esimeste turistidega.
Virgin Galacticu reis läheks tavalisele puhkajale maksma ligi miljon dollarit.
Orbitaalne reis
Seni on toimunud lühikesed reisid ISS-i rahvusvahelisse kosmosejaama, kus turistidel pole mingeid eritingimusi ja nad elavad astronautidega koos nagu hostelis. Maailma esimeseks kosmoseturistiks sai USA insener Dennis Tito 2001. aastal, kui viibis ISS-is 8 päeva. Kõige kauem on kosmoses olnud Eytan Stibbe, Larry Connor ja Mark Pathy - jällegi ISS-is ja 17 päeva 2022. aasta aprillis.
Hiltoni ja Starlabi koostöös peaksid esimesed hotellitoad Voyager Space´i kosmosejaamas valmima 2030ndateks.
Retked teistele planeetidele
Miljardär Elon Musk ja tema kosmosefirma SpaceX tahavad saata 2026. aastal Marsile mehitatud kosmoselaeva ja hiljem rajada Kuule inimasustuse.
USA kosmoseagentuuri NASA Artemise projektiga rajatakse Kuule enne 2030. aastat püsiv baas, NASA mehitatud lend proffidega läheb Kuule 2024. aastal. Lennuaeg Maalt Kuule on kolm päeva, kohapeal tuleb harjuda ligi kuus korda väiksema gravitatsiooniga ning ülikleepuva kuutolmuga, mis pressib läbi väikseimastki praost. Kuu püsivas jaamas on päeval väga kuum, öösel aga temperatuurid absoluutse nulli lähedal. Millal sinna esimesed turistid lastakse, pole veel teada.
Lend Marsile kestab pool aastat ja sealses koloonias peavad inimesed ise hakkama saama, tootma vajaliku energia, leidma vett ning kasvatama toiduks vajalikke taimi.