T, 5.12.2023

Mõistlik või kasutu? Samsung näitas lahtrirullitavat 17-tollist ekraani

Kaido Einama
, ajakirjanik
Copy
Samsung Display president ja tegevjuht dr. JS Choi tuli Inteli üritusel lavale pealtnäha tavalise 13-tollise ekraaniga, kuid siis hakkas seda servast venitama, kuni seadmest sai sujuvalt 17-tolline monitor.
Samsung Display president ja tegevjuht dr. JS Choi tuli Inteli üritusel lavale pealtnäha tavalise 13-tollise ekraaniga, kuid siis hakkas seda servast venitama, kuni seadmest sai sujuvalt 17-tolline monitor. Foto: Intel

Intel esitles eile oma suurel innovatsiooniüritusel Intel Innovation uusi 13. põlvkonna protsessoreid, kuid üllatuslikult astus lavale ka Samsung Display juht dr. JS Choi, kes rullis publiku hämmastuseks lahti uue toote ehk 13-tollise monitori, mille saab «venitada» 17-tolliseks.

Inteli ja Samsung Display ühistöös valminud lahtirullitav ekraan võib tekitada küsimusi, et kellele seda vaja, kuid veelgi suurem uudis oli Choi poolt öeldud lause, et volditavad ekraanid on nüüdseks möödas. See käis erinevate volditava ekraaniga sülearvutite kohta, mille puhul sai alumisele poolele kuvada näiteks klaviatuuri ja niimoodi arvutit tavaliseks tööks kasutada või teha mõlemast poolest suure ekraani.

Lahtirullitav ekraan aga kasutab elastset ekraanimaterjali nii nagu voldikseadmedki, kuid see on korpuse sees peidus ja lahti tõmmates nii-öelda rullub laiali.

Uut toodet esitles Inteli juht kohe pärast uute protsessorite esitlust ja kutsus selleks lavale Samsung Display juhi Choi, kelle arvates lahtirulluvad ekraanid ongi järgmine suur asivoldiktelefonide ja -tahvlite järel.

Vaata uue laialitõmmatava monitori esitlust siit (alates 51:11):

Varem on näiteks Lenovo teinud kahe ekraanipoolega volditava ekraaniga sülearvuti Thinkpad X1 Fold, millest järgmine samm edasi olekski «lahtitõmmatav» mudel. Samasugune volditava ekraaniga masinl on olemas ka Taiwani tehnoloogiaettevõttel Asusel - Zenbook 17 Fold OLED.

Rulluv kontseptsioon võiks aga olla kaks-ühes seadmete uus lahendus, mis kaotab ekraani murdekoha, mis seni on paratamatult natuke näha jäänud nii arvutitel kui voldiktelefonidel. Lahtirullitav ekraan on ühtlaselt sile ja mingit murdmismiskohta pole.

Seni pole teada, millal esimesed sujuvalt suurenevad paneelid arvutitesse võiksid jõuda, kuid arvatakse, et valmistooted võiksid jõuda avalikkuse ette näiteks uue aasta alguses toimuval tehnoloogiamessil CES 2023.

Kommentaarid
Copy

Märksõnad

Tagasi üles