T, 29.11.2022

ARVUSTUS ⟩ Nutikell Watch5 Pro - nagu ettevaatlik perearst ja treener sinu randmel, mis ei lase ära eksida

Kaido Einama
, ajakirjanik
Nutikell Watch5 Pro - nagu ettevaatlik perearst ja treener sinu randmel, mis ei lase ära eksida
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Raske on selle nutikellaga ära eksida, sest see näitab kaarti ja juhatab koju tagasi. Eelmise aasta seeneplatsidele võib ka juhatada, kui need on ära salvestatud.
Raske on selle nutikellaga ära eksida, sest see näitab kaarti ja juhatab koju tagasi. Eelmise aasta seeneplatsidele võib ka juhatada, kui need on ära salvestatud. Foto: Kaido Einama

Samsungi uus nutikell Galaxy Watch5 Pro on nagu ettevaatlik perearst, kes ei taha vastutust võtta, mõõtes küll üsna täpselt vererõhku, pulssi, keha koostist ja elektrokardiogrammi, kuid iga tulemuse juurde lisab lahtiütluse, et vaatamata kõigele pole tegemist meditsiinilise näiduga. Treenerina on kell palju julgem ja paneb sind vastavalt parimatele praktikatele õigesti jooksma, ujuma või raskusi tõstma. Kuid lisaks on Pro-mudelil huvitav omadustundmatutel maastikel käijatele – laadid kella sisse GPS-faili ning võid selle järgi eksimatult kohale jõuda.

45,4-millimeetrise läbimõõduga kell on küll üsna paks ja suur, kuid mitte kõige suurem, saada on veelgi suuremaid ja paksemaid aktiivsusmonitore. Muidugi pole see ka pidulik ja elegantne, jäädes pigem ikkagi massiivsemate spordikellade kategooriasse. Safiirklaasi kaitseks ja sõrme toetamiseks on kõrge äärega korpus, mis aitab kella ekraanil paremini viibelda ning kaitseb klaasi löökide eest. Kaasas olev kellarihm, mis testis osales, on ühtlaselt reguleeritav ja väga kiiresti käelt ära võetav, nii et ei pea kellarihma kinnitamisega väga vaeva nägema.

Ekraan on muidugi puutetundlik, kuigi näiteks tähtede tippimiseks on klaviatuur natuke liiga kitsas, kuid muus osas on puutetundlikkus täitsa võrreldav heade nutitelefonidega.

Märksõnad
Tagasi üles