T, 29.11.2022

PILDID ⟩ Võltstelefonid pole kuhugi kadunud - osta uus i14 Pro Max, Sumsang või Huwavei ja saad kindlalt petta!

Kaido Einama
, ajakirjanik
Võltstelefonid pole kuhugi kadunud - osta uus i14 Pro Max, Sumsang või Huwavei ja saad kindlalt petta!
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: ekraanipilt / Tienkim

Kui veel kümmekond või enam aastat tagasi võis Eestiski kahtlaselt turult osta omale Nokla (Nokia nimes i asendatud l-iga), siis e-poodide kirevas maailmas võib endiselt leida selliseid huvitavaid brände nagu Sumsang, Sansung, Xiomi, Huavvei või Raelme. Kloonitakse pea kõiki tuntud brände, Hiinas tehakse isegi Hiina enda tootjate võltsinguid.

Eestis on võltstelefoni õnge otsa hakanud mõned iPhone´ide ostjad. Tegemist on kalli ja ihaldusväärse tootega, mida tavahinnast palju odavamalt pole uuest peast võimalik kuskilt leida, hind on tavaliselt üsna sama. Nii võibki tekkida ahvatlus mõni i14 Pro Max endale võileivahinnaga ära osta. Kuid ainuüksi üliodav hind ei tohiks peibutada. Kui iPhone maksab uuest peast mõnisada eurot, siis ei saa see õige asi olla.

Samamoodi üritatakse paljudes e-poodides ära petta kiireid otsijaid, kes ei viitsi toote andmetesse süveneda. Enamasti on tegemist mõne tundmatu tootjaga, kes müüb tuntud platvormil nagu Gearbest või Aliexpress tuntud tootja mudelinimega kaupu. Otsid Samsungi uut lipulaeva Galaxy S22 Ultra ja jäädki pidama esimesel ettejuhtuval kõige odavamal tootel nimega S22 Ultra.

Märksõnad
Tagasi üles