Euroopa merekoletis: britid ehitavad võimsaima mehitamata allveelaeva

tehnika.postimees.ee
Copy
Uus mehitamata allveedroon hakkab valvama merekaableid ja luurama ookeanipõhjas sügavamal, kui senised Briti allveelaevad suudavad.
Uus mehitamata allveedroon hakkab valvama merekaableid ja luurama ookeanipõhjas sügavamal, kui senised Briti allveelaevad suudavad. Foto: Ühendkuningriigi Merevägi

Ühendkuningriigi merevägi on ümber hindamas ohuolukorda ja tellis suhteliselt väikeselt laevaehitusfirmalt MSubs omale uut tüüpi mehitamata allveelaeva Cetus («Merekoletis»), mis hakkab tulevikus patrullima ookeanikaablite ja torujuhtmete läheduses ning võib tegutseda nii iseseisvalt kui suuremate mehitatud aluste parvleva kaaslasena.

Cetus on võimeline sukelduma sügavamale kui teised mereväe mehitamata alused, on 12 meetri pikkune, 2,2-meetrise läbimõõduga ja kaalub 17 tonni, seega ligikaudu sama suur kui keskmine buss. Tegemist on Euroopa kõige suurema ja keerulisema mehitamata allveelaevaga.

Alus on ehitatud moodulitest, mis lubab sellele lisada nii-öelda vahetüki, millega saab allveelaev veel poole mahukamaks.

Tagasi üles