R, 27.01.2023

Microsoft hoiatab Venemaa kübersõja laienemise eest mujale Euroopasse

tehnika.postimees.ee
Microsoft hoiatab Venemaa kübersõja laienemise eest mujale Euroopasse
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Microsofti avaldatud küberturvalisuse raporti järgi on riigi toetatud Venemaa häkkerite küberrünnakud hävitanud üle viiekümne Ukraina organisatsiooni andmed.
Microsofti avaldatud küberturvalisuse raporti järgi on riigi toetatud Venemaa häkkerite küberrünnakud hävitanud üle viiekümne Ukraina organisatsiooni andmed. Foto: Andy Wong / AP / Scanpix

Tarkvarafirma Microsoft, kes on uurinud Ukraina küberturvalisust ja küberrünnakuid, on kümme kuud pärast Venemaa invasiooni algust avaldanud põhjaliku raporti, milles ennustab kübersõja laienemist mujale Euroopasse. Küberrindel ei ole muutusteta, pigem vastupidi.

Microsofti raporti andmetel oli esimesi märke kübersõja laienemisest oktoobris.

Venemaa küberrünnakud ulatusid väljapoole Ukrainat just oktoobris, kui rühmitus IRIDIUM kasutas oma uudset Prestige´i lunavara mitmete logistika- ja transpordisektori arvutivõrkude vastu Ukrainas, aga ka Poolas. See oli Microsofti andmetel esimene sõjaga seotud otsene küberrünnak väljaspool Ukrainat asuvate sihtmärkide vastu pärast rünnakut Viasati KA-SAT satelliitide rünnakut kohe invasiooni alguses 23. veebruaril.

See sündmus oktoobris võib kujutada endast nihet Venemaa küberrünnakute strateegias, kirjutatakse Microsofti raportis. Ühtlasi peegeldab see Moskva valmisolekut kasutada oma küberrelvi väljaspool Ukrainat asuvate sihtmärkide vastu, et toetada käimasolevat sõda.

Märksõnad
Tagasi üles