R, 27.01.2023

Viis mobiilimängu teenisid mullu üle 7,2 miljardi dollari

Sten Kohlmann
, ajakirjanik-toimetaja
Viis mobiilimängu teenisid mullu üle 7,2 miljardi dollari
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: LightSpeed Studios

Kuigi 2023. aasta alguse on pidanud erinevad firmad vastu võtma raskeid otsuseid, ei muuda see fakti, et mängutööstus on äärmiselt tulutoov. Selle kõige ilmekamaks esindajaks on vast mobiilidele loodud teosed.

Portaal Sportslens on selgeks teinud 2022. aasta kõige edukamad mobiilimängud. Esiviisikusse kuuluvate teoste saavutus tundub lausa pöörane. Nimelt suudeti kõigi peale kokku teenida üle 7,2 miljardi dollari.

Mis veelgi enam, tulemus on 400 000 dollari võrra kõrgem, kui 2021. aastal.

Esiviisikusse kuuluvateks mängudeks on: «Honor of Kings», «Genshin Impact», «Candy Crush Saga Saw», «Roblox» ja «PUBG Mobile». Suurimateks tuluteenijateks olid «Honor of Kings» ning «PUBG Mobile», kuid vaid üks neist suutis tõusvas trendis jätkata. 

Nimelt oli «PUBG Mobile'i» tulemuse 300 000 dollari võrra kehvem kui 2021. aastal. Samas suutis «Honor of Kings» enda tulemust aastaga tõsta 1,76 miljardilt tervelt 2,2 miljardi dollari peale.

Mängijatearvu mõistes oli 2022 pigem negatiivne aasta, neid oli 104 miljonit vähem. Samas ennustatakse, et tänavu hakkavad need numbrid taaskord kerkima. Loodetakse, et mängijatebaas suureneb umbes 165 miljoni inimese võrra.

Märksõnad
Tagasi üles