:format(webp)/nginx/o/2023/01/20/15090665t1h5c47.jpg)
Pakistanis Karaki piirkonnas on suured gaasi- ja naftavarud, millest vaesuses elavad kohalikud haaravad oma osa - torust immitsevat gaasi kogutakse hiiglaslikesse plastkottidesse ja viiakse koju, et toidu valmistamiseks kasutada. Kõndivate pommidena liikuvad kohalikud arveldavad väärt maavaraga omavahel mitte kuupmeetrites, vaid kilekottides.
Kuna valitsus pole ehitanud Karaki piirkonnas kohalike elanike jaoks maagaasi tarnimiseks välja vajalikku taristut ja balloonigaasi pole samuti saada, on sealsed inimesed seadnud oma elu ohtu, et maagaas tasuta kotti koguda ja koju viia. Seda kasutatakse põhiliselt toidu valmistamiseks.
Maavara näpatakse torujuhtmest, mille juurest veetakse voolik eemale ja täidetakse siis seal kraanist lastes suuri kilekotte.
Kohalikud ei mõõda gaasiga äritsedes seda mitte kuupmeetrites, vaid kottides, kirjutab Anadolu.
Pakistani ajakirjanik postitas detsembris video, kus on näha inimesi liikumas tohutute õhupallidega - maagaasiga, mis läheb kodudesse kütteks ja pliidi toiteks.
#Pakistan With no natural gas supply to homes, residents of Karak, carry gas for their household needs in plastic bags. They are literally moving bombs. Karak has huge estimated reserves of oil and gas, while to the #Karak people legal gas connections are not provided since 2007. pic.twitter.com/FMphcH6nUa
— Ghulam Abbas Shah (@ghulamabbasshah) December 29, 2022
Millest selline kummaline äri alguse sai, pole täpselt teda, kuid Pakistani võimud üritavad trassi külge tekkinud voolikutest ja gaasinäppajatest haarangutega vabaneda.
Kurioosumina on maavaradest rikkas piirkonnas gaasi hind väga kõrge, mille põhjuseks peetakse eelmisel aastal toimunud suuri üleujutusi, kirjutab Interesting Engineering.
/nginx/o/2023/01/20/15090768t1h6e6e.jpg)
Ühe koti saab täis kahekümne minutiga, pliidi jaoks jätkub sellest kotitäiest 2-3 tunniks. Kütuse säilitamiseks seotakse sellele külge kivi, et tuul minema ei viiks.
Gaasi käivad kogumas noored ja vanad, mehed ja naised, isegi lapsed saadetakse kotiga selle järele. Piirkonnas napib ka elektrit, kohalikud saavad seda heal juhul vaid paar tundi päevas.
/nginx/o/2023/01/20/15090825t1h8d2c.jpg)