L, 1.04.2023

Valitsev Eesti meister vahetas nime

Steven Tiirik
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Foto: sYnck

Alanud aasta muutis kodumaist «CS:GO» maastiku üpriski suurelt. Mullu vabariigi vaieldamatult tugevaim tiim SC eSports (hilisema nimega ESTOWNIA) on teinud suunamuutuse. Nüüd kannab meeskond uut, kuid Eesti «Counter-Strike’i» skeenel legendaarset nime – sYnck.

Algselt 2002. aastal asutatud Eesti «Counter-Strike» meeskond sYnck tegi endale maailmas nime juba nullindatel. Tollase tiimi viimane HLTV-s registreeritud mäng toimus oktoobris 2009.

Tegu oli Eesti absoluutse tipuga, kes oli pinnuks silmas ka maailma kõige tugevamatele tiimidele. Meeskonna tegemisi kajastas omal ajal isegi «Pealtnägija».

Uus sYnck on Eesti esimene täielikult professionaalne meeskond, mis tähendab, et mängijaid seovad klubiga lepingud ja palganumbrid. See peaks lahendama ka Eesti «CS:GO» skeene ühe tülikaima probleemi, ehk pideva mängijate ja tiimide vahetamise.

Endised sYncki liikmed on õnnelikud, et keegi on võtnud vaevaks nende tööd jätkata

«Mulle anti natuke ette teada, et selline asi toimub ja küsiti arvamust. Kui see Eesti e-spordile kasu toob – miks mitte. Vana sYncki ajaloo suhtes peame uusi tegelasi veel harima, aga tunded on üldiselt positiivsed,» kommenteerib sYncki esimene treener Artjom Mets.

Foto: sYnck

Seda, et milleeniumi alguses loodud meeskond ka 20 aastat hiljem kodumaal tuntud nimi on, poleks Mets omal ajal uskunud. Kohalikel «Counter-Strike’i» turniiridel ta enam silma peal ei hoia, kuid jälgib globaalsel tasandil toimuvat.

Kas sYncki legendaarsel juhendajal on ka oma mantlipärijale Hannes «lenz» Staldele soovitusi, et kingad liiga väikeseks ei jääks? «Kõige suurem soovitus on olla avatud teiste arvamusele, sest neil võib tihti õigus olla,» sõnab Mets. «Ei ole ainult «my way or no way» – tegu on siiski tiimispordiga.»

Eesti esimene tõeline profimeeskond

Kuigi pealtnäha on tiimi jaoks tegu pelgalt nimevahetusega, kaasnevad sellega siiski ka suuremad muudatused.

Kui senimaani on Eesti «CS:GO» tiimid koosnenud üldiselt mängijatest ja heal juhul treenerist, ning kogu organisatoorse poolega tuleb ise tegeleda, siis sYncki kasutada on «CS:GO» meeskonna kõrval veel teine tiim, mille liikmed hoolitsevad avalike suhete, sotsiaalmeedia, kogukonna arengu, ülekannete toimumise ja veel palju muu eest. Mängijate ja treenerite ülesanne on treenida, mängida ja näidata tulemusi.

Profitiimi saatusele vastavad ka meeskonna eelkäija saavutused. SC eSportsi kõrgeimaks positsiooniks HLTV maailma edetabelis on olnud auväärne 63. koht.

Eelmisel aastal kohtuti nii mõnegi maailma absoluutsesse tippu kuuluva meeskonnaga ja olulistes mängudes nopiti ka mõned võidud. Kõige eredamalt on fännidel kahtlemata meeles võit tol hetkel maailma 9 parima tiimi hulka kuulunud meeskonna Movistar Riders üle mullu septembris.

Uus treener, kõrged sihid

Lisaks SC eSportsi mängijatele liitus sYncki perega ka Eesti «CS:GO» maastiku üks nimekamaid treenereid Hannes «lenz» Stalde. Senimaani kahekordse Eesti meistri Levadia eLions juhendajana tegutsenud Stalde on tuleviku osas optimistlik.

Stalde sõnul tuli pakkumine tipptasemel meeskonnalt alles detsembris ja juba järgmisel kuul oligi asi valmis. Kiire algus ei tähenda aga seda, et lõpp peaks kiirelt tulema, vastupidi.

«Organisatsiooni olemasolu mõjub tiimile hästi. Teadmine, et on kindel kodumaine meeskond, muudab rõõmsameelseks. Positiivselt mõjub kindlasti ka noot, et tegu ei ole lühikese projektiga,» kinnitab Stalde.

Meeskonna tagasitulekut avalikustades andis sYnck teada enda väga kõrgetest sihtidest – mängida 2023. kalendriaasta jooksul Majoril. Siiski tuleb see plaan üle vaadata, sest vahetult pärast sYncki naasmist muudeti Majorile kvalifitseerumise reegleid, mis muudavad väikestel meeskondadel turniirile pääsemise palju raskemaks.

Ka Stalde saab aru, et olukord on muutunud keerulisemaks, kuid sõnab: «Peab eriti pühendunult valmistuma. Õnneks annab hea positsioon maailma edetabelis väikese eelise.» sYnck hoiab HLTV maailma edetabelis hetkel 74. kohta.

Küsimusele, kuidas Levadia meeskond uudise vangerdusest vastu võttis, vastas sYncki treener lühidalt: «Neutraalselt.» Levadia eLionsi uueks treeneriks sai Andre «Blacc» Lepik.

Tänaseks on Synck maha pidanud oma esimese suurema turniiri – European Pro League Season 5, mille auhinnafond 20 000 dollarit. Paraku lõppes tiimi teekond turniiril valusal momendil. Täpselt enne auhinnalisi mänge langeti konkurentsist välja, jäädes jagama viiendat ja kuuendat kohta.

Hetkel jätkab sYnck ESEA Advanced liiga mängimist kuni järgmiste suuremate turniirideni. ESEA hooaja esimese mängu on sYnck juba võitnud meeskonna Lilmixgg vastu.

Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Märksõnad
Tagasi üles