P, 26.03.2023

USA võtab Abramsi tankidelt enne Ukrainasse saatmist salajase soomuse maha

tehnika.postimees.ee
USA võtab Abramsi tankidelt enne Ukrainasse saatmist salajase soomuse maha
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 22
Ukraina saab USA-lt tankid M1 Abrams, kuid nende seadistamiseks ja kohalejõudmiseks kulub veel palju kuid. Pildil on salajase soomuseta tank Bulgaarias Novo Selos ühisõppustel.
Ukraina saab USA-lt tankid M1 Abrams, kuid nende seadistamiseks ja kohalejõudmiseks kulub veel palju kuid. Pildil on salajase soomuseta tank Bulgaarias Novo Selos ühisõppustel. Foto: USA kaitsejõud / Scanpix

USA lubas Ukrainale saata mitukümmend M1 Abramsi tanki, kuid ei saa seda teha kohe. Üks põhjus, miks saadetis viibib, on ülisalajane soomus, millega ameeriklased ei anna oma lahingutehnikat isegi lähimatele liitlastele.

Alates 1980. aastate lõpust USAs toodetud M1 Abramsitel on praegu kasutusel nn liitsoomuspaketid, mis sisaldavad muuhulgas ka suure tiheduse poolest tuntud vaesestatud uraani. Soomuspaketid on nii salajased, et eksportvariantides neid pole ning isegi NATO liitlastele on tarnitud Abramseid vaid ilma selle varustuseta, kirjutab The Drive.

USA presidendi Joe Bideni poolt välja kuulutatud tankiabi Ukrainale, 31 M1 Abramsi tanki, tähendab aga, et need tulevad USA sõjaväe enda varudest ja tuleb sellepärast ümber seadistada, mis võtabki mõne kuu aega. Esimesed USA tankid võivad Ukrainasse jõuda alles selle aasta lõpus või järgmise alguses.

Märksõnad
Tagasi üles