L, 25.03.2023

Jälle šokk? Lekkisid esimesed andmed uuest iPhone 15 nutitelefonist

tehnika.postimees.ee
Jälle šokk? Lekkisid esimesed andmed uuest iPhone 15 nutitelefonist
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Pildil on Apple´i viimased mudelid iPhone 14 ja iPhone 14 Plus. Uutel telefonidel võib tavamudeli ja kallima mudeli erinevus olla suurem.
Pildil on Apple´i viimased mudelid iPhone 14 ja iPhone 14 Plus. Uutel telefonidel võib tavamudeli ja kallima mudeli erinevus olla suurem. Foto: Apple

Teatavasti rabas Apple´i fänne eelmisel aastal suur mudelite iPhone 14 ja iPhone 14 Pro erinevus. Nüüd on uus leke paljastanud, et vahe erinevate väljatulevate mudelite vahel kasvab iPhone 15 põlvkonna tootevalikuga veelgi, kirjutavad Forbes ja Macrumors.

Apple´i lekitaja avaldatud dokumentidest selgub, et uue põlvkonna iPhone´id saavad uue kiire WiFi 6e standardi WiFi, kuid vaid kallimad iPhone 15 Pro ja iPhone 15 Max mudelid. Odavamate «tavaliste» mudelite kasutajad peavad leppima vähemaga. 

WiFi 6E on kui viimase paarikümne aasta kõige suurem muutus selles traadita võrgu tehnoloogias ning tähendab küll väiksema leviga, kuid gigabitiste kiirustega 6 GHz sagedusalas ühendust.

Niisiis selgub, et ka Pro-mudelid saavad jälle uue Bionicu protsessori, 3 nm kiibitehnoloogiaga A17, aga lihtsalt iPhone 15 jääb eelmise põlvkonna kiibi juurde. 

Lisaks on välja tulnud, et uus Pro-mudel pole enam füüsiliste nuppudega - need on korpusega ühes tükis, kirjutab Forbes. Sarnast lahendust on kasutatud iPhone iPhone 7, 8, SE2 ja SE3 juures. Lekitaja Ming-Chi Kuo andmetel on mobiili korpuses mõlemal küljel vibromootorid, et anda ühes tükis nuppude kasutajale füüsilist tagasisidet vajutamise kohta. Kokku saab uues Pro-mudelis olema seega kolm vibromootorit. Kuo avaldas, et vaid iPhone 15 kõige kallimal mudelil (Ultra või Max) on periskoobiga teleobjektiiv, mis on olnud olemas paljudel tippklassi Androidiga telefonidel, teised mudelid seda ei saa.

Forbesi andmetel tuleb uuele iPhone 15 Ultra mudelile veel ülitugev titaanist korpus, kaks eesmist kaamerat ning Thunderbolt 4 toega USB-C port (see on Euroopa Liidu nõue).

Seega võib fänne jälle šokeerida suur erinevus tavalise iPhone 15 ning võimalike Pro- ja Max-mudelite vahel. Kuna tavalisele mudelile palju lisasid ja uuendusi ei tule, siis loodetakse, et ehk tuleb see siis oluliselt soodsama hinnaga.

Uute Apple´i uue põlvkonna telefonide esitlus on tavaliselt toimunud iga-aastaselt sügise alguses.

Märksõnad
Tagasi üles