Aasta esimese «CS:GO» suurturniiri lõpuni on jäänud vaid kolm matši!

Steven Tiirik

Reedel toimusid «CS:GO» suurturniiri IEM Katowice veerandfinaalid. Turniir on lõpuks jõudnud publiku ette lavalaudadele, mistõttu jagus emotsioone küllaga. Toimus kaks mängu, poolfinaalidesse liikusid edasi NAVI ja Team Liquid.

IEM Katowice formaat näeb ette, et alagrupi võitja kindlustab endale automaatselt koha poolfinaalis. Seega said veerandfinaalid kahe mänguga peetud.

Päeva esimeses kohtumises läksid vastamisi Natus Vincere ja Outsiders. Kuigi mõlemad kaardid olid tasavägised, liikus NAVI siiski kindlalt 2-0 seisuga edasi poolfinaalidesse. Outsidersi valitud kaardi Overpass võitis NAVI 16-13. Infernos parandati tulemust ja võideti 16-12. Mängu parimaks valiti, üllatus-üllatus, Oleksandr «s1mple» Kostyliev.

Laupäeval kell 16:30 algavas poolfinaalis on NAVI vastaseks B-alagrupi võitja, Taani meeskond Heroic.

Teises veerandfinaalis, kus otsiti vastast poolfinaalis ootavale G2 meeskonnale, kohtusid Vitality ja Team Liquid.

Antud mäng võttis tasavägisemaid mõõtmeid. Kokku tuli mängida kolm kaarti. Pika heitluse tulemusel jäi peale siiski hetkel maailma edetabelis neljandat kohta hoidev Liquid. Põhja-Ameerika viimane lootus on väga heas hoos, mäletatavasti vastutavad nad ka FaZe’i väljalangemise eest turniiril.

G2 ja Liquid kohtusid viimati detsembris BLASTi maailmakarika finaalis, toona jäi 2-0 peale G2. Kas Liquid maksab kätte või laseb end taaskord Euroopa segatiimil väga valusal momendil välja lüüa, selgub peagi.

IEM Katowice lõpuni on jäänud vaid kolm viimast mängu. Laupäeval hakatakse välja selgitama finaliste ja pühapäeval saame teada, kes võidab ihaldatud karika, koos 400 000 dollarilise auhinnarahaga.

Kõikidele e-spordi mängudele saad panustada OlyBet e-sport keskkonnas. Uutele liitujatele 30 eurot raha tagasi garantii!